Kas Krimm on müügiks?

DealLand for gas: Merkel and Putin discussed secret deal could end Ukraine crisis” Kus ma olen seda varem lugenud? Seda, kuidas Venemaa ja Saksamaa teevad diili, milles on kaasatud mingi kolmas riik?

independent.co.uk kirjutab, et Merkel ja Putin arutavad kokkulepet, mille tulemusel Ukraina piirialadel lõppeb jagelemine, Krimmist saab Venemaa osa ning Saksalsed saavad segamatult head vene gaasi.

Kokkuleppe esimene osa näeb ette, et Venemaa lõpetab Ukraina idaosas tegutsevate venemeelsete terroristide militaarse ja rahalise toetamise.

Kokkuleppe teises osas on vaja aga Ukraina presidendilt kinnitust, et Ukraina ei liitu NATO’ga ning vastu saavad nad lubaduse Putinilt, et Venemaa ei lükka kaigast EU-Ukraina ‘suure sõpruse’ kodaratesse. (toim: see sama EU, kes Krimmi maha parseldas)

Maasikaks tordil on uus leping Ukraina ja Gaszprom’i vahel. Tänase seisuga Ukrainal lepingut gaasi osas ei ole ning varud kahanevad kiirelt.

Detailsema artikli leiate siit: Land for gas: Merkel and Putin discussed secret deal could end Ukraine crisis

Tõlkeloo leiate ka siit: Merkeli ja Putini salaplaan Ukrainaga: maa gaasi vastu

8 arvamust “Kas Krimm on müügiks?” kohta

 1. Neile, kes veel ei tea, mainin, et kuulujuttude järgi pidavat Putin’i rikkus tulema nii, et Putin presidendina määrab, mis hinnaga ja millisele Saksamaa firmale Soome-lahe ja Läänemere põhjas oleva torustiku kaudu (Nord Stream) transporditav gaas müüakse ning siis too Saksamaa era-firma müüb Venemaa gaasi edasi. Loomulikult on Putin tolle firma de-facto omanik ning mida odavamalt see Saksamaa firma Venemaa riigi-firma, GasProm, gaasi osta saab, seda suurem on marginaal ja Putin’i kontodele sisenev rahavoog.

  Saksamaa endine kantsler, Merkeli eelkäija, Gerhard Schröder juba töötab GazProm’is ning kuna Putin kui endine saksamaal tegutsenud spioon räägib saksa keelt aktsendivabalt, sama hästi nagu kohalikud sakslased, siis Merkel’iga vestleb Putin gaasi küsimustest tõenäoliselt saksa keeles. Oleks rumal arvata, et Merkel Nord Stream’i gaasiäri edenemiseks rahaliselt kuidagigi moodi sellest gaasiärist kasu ei saa.

  Sakslastele, eriti nende juhtidele, näib Gaas väga meeldivat. Hitler eelistas ka juute tappa just gaasitades, mitte neid spetsiaal-laevaga uputades, kus surijate sitt ja uriin oleks uputamis-veega möödaminnes välja loputatud. Avamerel oleks asja ju veel lihtsam varjata olnud ning krematooriumi korstna oleks saanud ühendada laeva korstnaga, pluss see et “naftasaaduste defitsiidi” tingimustes oleks igati õigustatud olnud korralikult tossava, kivisöega toimiva, auriku kasutuselevõtt, mille ahi oleks võinud vabalt olla 2-ühes. Laevasõidu-söega oleks ära saanud põletada laibad, keegi poleks söe laevale laadimist sadamas kahtlaseks pidanud, eriti kui tegu oleks ookeani-laevaga, a la “põhjus, miks juutidest midagi enam kuulda pole on see, et nad rändavad rõõmsalt ameerikas ja mujal maailmas ringi”, ookeanisõiduks kulub ka palju kivisütt, mida saksamaal jagub, jne.

  Teemast kõrvale kaldudes: tänapäeva tuuma-allvee-laevad on sisuliselt aurikud, kus kivisöekatla asemel on tuumareaktor. Seega, naftasaaduste defitsiidi tingimustes oleks olnud natsi mereväel tark arendada kiiresti-sõitvaid, võimsaid, aurikuid, jättes diisli kasutusse vaid allveelaevade ja muidu väiksemate paatide ning torpeedo-kaatrite korral.

  Jaa, sakslased ja gaas…

  • Tsaari ajal võis asja vaadelda nii, et Venemaa “riigikassa” oligi tsaari isiklik vara ning tsaaril kui end kogu eluks troonile upidada soovival tegelasel oli põhjust sellesse suhtuda “heaperemehelikult”. Alates punarevolutisioonist on tsaar asendunud grupi inimestega, kes “riibikassast” endale tükki soovib haugata, mistõttu riigikassa on põhimõtteliselt laristamiseks, nii nagu see eestis, USA-s, praktiliselt kõikjal, kus diktaatori asemel on mingi partei-ladvik või parteide ladvikute kamp.

   Selles valguses on Putinil olukorras, kus tema gaasiäri Eesti nelik-partei ladviku tegevuse tagajärjel tõsiselt kannatab (mida seni pole juhtunud), pidada maha üks väike sõda, kohalik lakei-kamp oma käsilaste vastu, võibolla Edgari vastu, välja vahetada, umbes nagu USA tegi Afganistanis ja Iraagis. Putini palgal olev Merkel laiutab vaid käsi ja piirdub meedia ees võltsi turtsumise ning näpuviibutamisega, et nii ikka ei ole ilus, sõltumata sellest, et Saksamaa super-mafia oma sõdalaste abil kohe kuidagi moodi, midagigi, olukorra muutmiseks teha ei saa, jne.

   Praegu aga ajavad venemaa oligarhid eestis oma panga-asju ning see Eesti on selline tore “free-trade-zone”, venemaa ärikate vahesadam ning USA-sse ja läände migreeruvate venelaste ajutine kodu.

   On ametlik propaganda, sinimustvalge läga, mida peavoolumeedia siinsest elust maalib, ning siis on tegelik elu, mida sinimustvalge lägana eisitada ei kõlba, kuid mis määrab ära tegelikud raha-vood ja tegeliku majandus-elu.

 2.     Kui see plaan peaks käivituma, korraldab CIA Euroopas uue terrorikampaania, seekord mitte „kommunistide”, vaid „islamistide” näol.

 3.     Keegi aaa tegi Delfi kommentaariumis „juudi”nalja: « … juudivihast on üks väga tõhus rohi. Tooge siia [Eestisse] 10 000 moslemit ja juutidest saavad teie suurimad sõbrad … » Et US valitsus on läbinisti ussitanud (muuseas toetab avalikult, küüniliselt ja materiaalselt palestiinlaste genotsiidi), siis võib seda „nalja” veidi laiendada: „Tooge Euroopasse 10 miljonit moslemit ja ameeriklastest saavad teie suurimad sõbrad” … Hiljuti tehti puust ja punaseks, kuidas asi töötab:
  24. juuli – Norra julgeolekuteenistus hoiatas suure terroriohu eest lähipäevil
  30. juuli – Norra plaanib liituda Euroopa Liidu Venemaa-vastaste sanktsioonidega
      « … Euroopa Liitu mittekuuluv Norra on Venemaaga tihedates kaubandussidemetes, ent riigi välisministri Boerge Brende sõnul on sanktsioonide kehtestamine samm, mis on tarvis ette võtta … » ~ Tarvis – for what?

  • Küll on hea, et röövimispõhise ärimudeliga suurkorporatsioonid, mille tüübiks on riik, ei kajasta kogu inim-populatsiooni. Näiteks WikiLeaks on huvitav grupeering inimesi, mis koosneb eri piirkondades sündinud ja üles kasvanud inimestest ning sama saab öelda avatud tarkvara projektide kohta, Linux kaasa arvatud.

   Eks näis, kaua läheb, kuni super-mafiate firmad, riigid, otsustavad, et nad peaks riigipiire ületava internetiühenduse andmemahtude ja tüübi pealt tollitasusid küsima ning hiina (tule)müüri sarnaselt vaid supermafia juhtkonnale ja nende käsilastele riigipiire ületava andmeside osas “eriloa” andma. Nende nürimeelse nägemuse järgi majandus sellest ju ei kannata, sest “kaupade vaba liikumine” EL piires säilib. Vaid riigikorra-kehtestamist tugevdataks. Isegi eestis peaks juba välisühenduste välja-lülitusvahendid ammu ehitatud olema või kui ei olegi, siis eestist välja-minevaid kaableid, mida ketassae või suurte tangidega läbi lõigata, nii väga palju ei ole. Riigikontrolli all mitte-olevate internetiühendustega saab alati käituda nii nagu relvadega: täiendada super-mafia firmasisest töökorralduseeskirja ja nõuda “registreerimist”, “riigiorgani luba” (relvaloa analoogi), jne. Õppetund: erasektorisse müüdavad tsiviiltooted tasub disainida praktiliselt alati nii, et need pakuvad nende omanikele militaar-kontekstis kaitset super-mafiate eest. Korralik turva-arhitektuur, võimalusel madal radari-nähtavus (või kui see ka jälle ära keelatakse, siis teha nii, et seda saaks ülikergelt saavutda), jne.

   • Geniaalne. “Me ei tea, kes ja kus ja mida üldse plaanib, aga teame täpselt ajastust, millal see meile tundmatu seltskond meile tundmatus kohas meile tundmatut tegevust enam ei plaani.”, et mitte öelda, “Me oleme sügavalt veendunud, et oma elu kaalule panevad bin-la-denid ja 10 aastat oma tapatööd ette planeerinud br-ei-i-vikud niisama, päeva pealt, oma tegevuse osas ümber mõtlevad.”

    Teisisõnu öeldes, juba kogu selle operatsiooni avaliku kirjelduse struktuurist on näha, et tegelike terroristide taga-ajamisega pole seal mingit pistmist vaid tegu on lihtlabase propagandaoperatsiooniga, et inimestelt raha rööviv seltskond lihtsameelsete heakskiidu võidaks.

Kommenteerimine on suletud