Kaebuste ja ettepanekute raamat

Kaebuste ja ettepanekute raamat.

Anna teada (lisa kommentaar), kui leidsid mingi vea, midagi ei meeldi siin lehel või sul on idee, mis muudaks lehte paremaks.

Minut, ~13 aastat iseseisvalt.

43 arvamust “Kaebuste ja ettepanekute raamat” kohta

 1.     Lubage paar ettepanekut. Ma ise kasutan kitsalt (Untitled-1.gif [tyng{ät}minut.ee]), kuid laiemal (Untitled-2) on see hea, et menüüd vasakul ja paremal on meeldivalt õhukesed, kuid kitsal koos paremale tõstetud kalendri jm.-ga läheb menüü riba laiaks ning hõlmab peaaegu kolmandiku, aga võiks jääda sama kitsaks kui see oli täisekraanil.
      Vanal olid kommentaarid väga konkreetselt raamitud ja väga kergelt haaratavad, uuel aga raamid üldse puuduvad (saan aru nii, et tahate lehte puhtamaks teha), kuid mingid kommentaaride ja ka kommentaariumi enda eraldusjooned võiksid siiski olla märgatavamad, et lehte kerides/otsides tabaks kiiremini märki. Vanal olid ka vasakmenüü tumedama taustaga kastis kergelt eraldi, pilku haarav, kuid samas tagasihoidlikult väärikas, uuel on menüüd veidi rõhuvad (ehk kasutada veidi väiksemat fonti?). Vanal oli kasutusel kogu lehel väiksem font ja ekraanile mahtus korraga rohkem infot, võib-olla anda võimalus kasutajaprofiilis muuta fondi suurust (kuigi jah, Ctrl + ja – teevad sama töö ära) ja ehk isegi nägu?
      Kommenteerides oli see, ei mäleta enam kuidas täpselt, aga seal kusagil paluti sisselogimist, kuigi olin seda juba teinud. Kusagil võiks ka teada anda, millist html-koodi võib kasutada. Kui kommenteerimise akent venitada laiemaks, kui tema pesa, siis ei saa seda nurka enam kätte, et tagasi kitsamaks muuta. Poleks hullu, aga osa tekstist kaob „nurga taha”.
      Ja muidugi, kas on kuidagi võimalik lugudesse ja kommentaaridesse ka pilte lisada? See oleks tore. Või pole piltide jaoks kettaruumi? Või on siin tegemist mingite autoriõiguste jamaga? Samas, kui on oma originaal ja vaid välislingi kaudu, siis ehk on võimalik?

 2.     Minuti tegijad, esitage ka endapoolse nägemus meie uuest lehest, teaks kelle ja millega rindele minna …

  ps « … 13 aastat iseseisvalt … » ~ Kas see on see nostalgia tsükkel, mis teid tagasi tõi?
  M ja NR

  pps kirillitsa test: Это образец русского языка

 3. Pilte saab lisada lisada küll.

  Vaatan, mis ma selle kalendriga ette võtta saan.

  Mingi päev paneb WYSIWYG kommentaaridele ka külge.

 4.     Kui juba ollakse sisse logitud, siis kas tekstid „Teie kommentaar ootab modereerimist. Soovitav oleks end enne sisse logida.” ja „Palun kasuta oma õiget nime ning käitu väärikalt.” pole ehk üleliigsed?

 5. rasvane tekst
  kaldkiri
  viide
  ja “quote”

  Kusagil võiks ka teada anda, millist html-koodi võib kasutada.

  Kas pole kena? :)

 6. ps « … 13 aastat iseseisvalt … » ~ Kas see on see nostalgia tsükkel, mis teid tagasi tõi?

  Kas me olime kusagil ära?

  See eelnev on näide, kuidas võiks kellegi küsimustele postitustes vastata. Panen selle ka KKK lehele.

  PS! OK, see asi hakkab siin päraleheks kiskuma :)
  Paluks edaspidi teemas püsida.

 7. Esimest korda selle vist 10 aasta jooksul mil olen olnu lugeja kirjutan. Uus leht on aeglane ! Päriselt ka ! Mul pole 4 core masin vaid 2 core celeron ja sellega saab teha tööd. Kuid kui see uus saab prevalveerivaks siis mina lahkun. Word !

 8. Leht on jah veidi aeglane kuna see server, kus me hetkel sellega oleme on üks vana juust. :)
  Aga kuna sa räägid enda prosest, siis ma eeldan, et see leht ei mõju hästi su masinale.
  Väga kummaline värk. Mu vana Dell D830 ei nuta küll kuidagi.
  Mis veebilehitsejat sa kasutad? Versioon, OS jne.

 9. See oli silmapete, et ta vaskaut tulpa laiemaks venitas.

      Laiemaks läks kalender siis, kui lehitseja akna laius oli nii väike, et kalender hüppas paremale poolele. Saatsin sellest ekraani tõmmise tynga (Untitled-1.gif). Mõtlesin, et kui saaks ka sel juhul (siis, kui ta on tervenisti paremal pool [vasakul puudub üldse]) jätta menüü sama laiaks, kui ta on siis, kui lehitseja on täisekraanil (siis, kui menüüd on mõlemal poolel).
      Ei tea, kes disainis Minut 1.0 –i kujunduse, kuid selle värvilahendus koos teemaikoonide on väga isikupärane ja terviklik – näha, et põhiline on pärit ühes ajust (selliste asjade puhul pole kaks pead parem, kui üks pea [suvaline kunstnik, arhitekt või muusik kinnitab seda {kui ta just mingi maitsemeeleta ärikas pole}]). Uuel Minutil on aga värvilahendus ja kujundus muutunud pudruks – midagi on nagu vanast (päise logo ja quote värvid), samas tekitab uus punane laia kuristiku paletis (värvispektri teine äärmus), mida ehk veidi kompenseeriksid lugude illustreerivad pildid {milledest eelmine Minut teadagi väga vaene oli}), aga samas kujundus ise nagu tahaks haarata kõike (eluvärve, parteisid, jne), samas haigutab keskel tühjus. Pampa, kui sina seda lehte teed, siis võta aeg maha ja mine loodusese – oma värvidesse [mis siis, et sinu subjektiivsed – seda parem] ning leia enda tegelik palett ja joon (font {päise logo on hea julge algus, kuid WordPress’i mootor tuleks nii ära peita, kui vähegi võimalik}) ning kujunda pealeht selle järgi. Siis saab leht isikupära, mille poolest vana Minut kuulus on … Kui see sind ei huvita, siis otsi mõni out-of-box noor (või isegi lapseeas) disainer – las siis tema kujundab, peaasi et seda teeks üks aju … Jah, hakatakse vihkama, aga samas ka armastama, ja mõlemat nii sõbrade kui vaenlaste poolt – mis sest, vähemalt pole mõttetu külmast sinine mukitud prostituut, kes püüab meeldida kõigile …

  •     Mõtlesin, et quote lõpetab järgmise reaga end ise, aga nääd – kogu tekst läks nüüd tsitaadiks, teglik tsitaat oli vaid see:

   See oli silmapete, et ta vaskaut tulpa laiemaks venitas.

       Tore oleks, kui saaks vea ära parandada ja ka käesoleva kommentaari siis kustutada.

 10. Tabeli katsetus
  1)

  Tulu maksudest:$ 2,170,000,000,000
  Fed eelarve:$ 3,820,000,000,000
  Võlakoorma kasv:$ 1,650,000,000,000
  Riigivõlg:$ 16,271,000,000,000
  Eelarvekärped:$ 38,500,000,000

  2)
  Tulu maksudest:Fed eelarve:Võlakoorma kasv:Riigivõlg:Eelarvekärped:$ 2,170,000,000,000$ 3,820,000,000,000$ 1,650,000,000,000$ 16,271,000,000,000$ 38,500,000,000

  •     Näib, et <table> pole lubatud, kuid võiks olla, teinekord hädasti tarvis. Kood oli:

   <TABLE>
   <TR><TD style=”text-align:left”>Tulu maksudest:</TD><TD style=”text-align:right”>$ 2,170,000,000,000</TD></TR>
   <TR><TD style=”text-align:left”>Fed eelarve:</TD><TD style=”text-align:right”>$ 3,820,000,000,000</TD></TR>
   <TR><TD style=”text-align:left”>Võlakoorma kasv:</TD><TD style=”text-align:right”>$ 1,650,000,000,000</TD></TR>
   <TR><TD style=”text-align:left”>Riigivõlg:</TD><TD style=”text-align:right”>$ 16,271,000,000,000</TD></TR>
   <TR><TD style=”text-align:left”>Eelarvekärped:</TD><TD style=”text-align:right”>$ 38,500,000,000</TD></TR>
   </TABLE>

   <TABLE><TR>
   <TD style=”text-align:left”>Tulu maksudest:<BR>Fed eelarve:<BR>Võlakoorma kasv:<BR>Riigivõlg:<BR>Eelarvekärped:</TD>
   <TD style=”text-align:right”>$ 2,170,000,000,000<BR>$ 3,820,000,000,000<BR>$ 1,650,000,000,000<BR>$ 16,271,000,000,000<BR>$ 38,500,000,000</TD>
   </TR></TABLE>

  • Miks on kasutusel vaeste inimeste template? Kogu sait ekraani keskel pisikeses tulbas,

   … et teeks rikkuri oma ja paneks neli tulpa vää’äh? :)
   Nali naljaks. Ma võin selle ka kahe tulba peale laiali jagada aga siis kaob osa huvitavat janti liiga “kaugele”.
   Mis peaks paistma veerus?
   Otsing, logi sisse, enim loetud… jne

   • “Vaeste inimeste template” all mõtlesin saidi optimeerimist 10 aastasele 1024×768 monitorile. St. raegu on aasta 2014 ja resod on veidi kõrgemad ffs, muidugi kui ei ole tegu prügimäelt toodud või abipakist saadud monitoriga.

  • Hetkel seda plaanis pole. Kui sul on fondi osas ettepanekuid, siis anna teada. Font peab toimima igas OP’is ja soovitavalt ka enim levinud veebilehitsejas.

   • Küsimus on ajendatud sellest, et mul kulub moodsa “hägusa” fondiga nagu seda on Calibri või siis uues minutis kasutatav Oswald esitatud teksti lugemisele rohkem aega kui vana fondiga.
    Mul ei ole muid eelistusi kui nö. vana kooli fondid nagu Times New Roman või Helvetica. Natsa uuematest on hea ka Verdana.

  • pange lehele mingi cache ette vms – jube aeglane on.

   SQL’il pole koormust, mis seda vajaks.

   1) Kas see on ainus leht, mis on “aeglane”?
   2) Defineeri aeglane,
   3) sul on kasutusel mis veebilehitseja, mis OS (koos versioonidega palun)
   4) mis kiirusega ühendus (ja kas samal ajal tõmbasid mõnes teises aplikatsioonis pr0n’i)

 11. Ma arvan et mida mõeldakse aeglase all, on see

  Soovitaks ka google: how to make worpress loading faster

  Puhtalt isiklik arvamus: wp on rõve asi

 12. Leht on jube aeglane. VPS ei maksa peaaegu midagi – contabo.de, gandi.net jne jne. Pakkujaid on väga palju.

 13. Ei saa aru, mis aeglasest sa halad. Ma olen 4000 KM kaugusel ja ma ei saa küll aru, et see leht laeks end kuidagi aeglasemalt, kui mõni teine kohalik leht.
  Äkki installid mingi lehe laadimist mõõtva plugina ja annad paremat infi.

 14. Sellel aegluse teemadel. Ma see, kes enne kaebad et dual core masin jne. Aeglane pole mitte lehe sisselugemine, vaid mingi javascript vms, mis muudab lehel scrollimise aeglaseks. Iial ei tia, mis saasta need templated täis on. Mina pole siin õpetaja, kuid kui minut.ee saab nyyd nii “näotu” välimuse ja kehva tehnilise lahenduse, siis pole siin enam midagi teha. Aga hea leht oli nii kaua kui teda oli.

 15. Registreerumine ei kipu õnnestuma. Esimesel katsel maili lihtsalt ei tulnud. Hilisemal proovimisel teatati, et seline kasutaja on juba olemas. Valisin siis variandi, et parool ununenud, aga ka parooli meeldetuletus ei toimi, mingit maili ei tule. Ja spam alla ma ka vaatasin. :) Kas on äkki probleemjust live.com domeeni aadressidele saatmisega?

 16. Kruttisin veidi siit ja sealt aga traati, mille kaudu see ilu teieni jõuab, ma jämedamaks teha ei saa. :)

  Ülejäänu on juba rauas kinni. VPN/hosting kellegi juures oleks parim lahendus aga selleks on vaja raha.

 17. Esileht laadis ~9 sekundit. Käesolev leht laadis 15,74 sekundit.

  Esilehe elemendid (viimane number on laadimisaeg sekundites):

  jquery-migrate.min.js?ver=1.2.1
  /wp-includes/js/jquery
  255 ms1.76 s
  NASA_foto-150×150.jpg
  /wp-content/uploads/2014/02
  941 ms1.25 s
  jquery.js?ver=1.10.2
  /wp-includes/js/jquery
  260 ms1.97 s
  Bitcoin-150×150.png
  /wp-content/uploads/2014/02
  122 ms2.72 s
  usp.php?ver=20140123
  /wp-content/plugins/user-submitted-posts/resources
  815 ms2.70 s
  6nnetu_6un-150×150.png
  /wp-content/uploads/2014/02
  148 ms5.41 s

  Chromega on hea vaadata ja audit teha. Üht-teist saab seal veel optimeerida.

  Mis hostingusse puutub, siis näiteks contabo.de VPS maksab 10 EUR kuus. Selle raha vast ikka leiate?

  On veelgi odavamaid variant, näiteks vpscheap.net, aga nende kvaliteedi koha pealt ei oska midagi kosta peale selle, et ise kasutan testimiseks ja toimib.

  Mis võrguühenduse otsas see praegune purk asub? Kui mingi kodune ADSL vms, siis upload ongi väga aeglane ja asi jääb selle taha.

  • Ahjaa – MySQL-il on paar kriitilist parameetrit. Võin vabatahtlikult teie konfifaili üle vaadata. Võtke antud kommentaari teinud mailiaadressil ühendust ja saatke on my.cnf ning info, kui palju on masinal mälu ja mitu CPU core’t.

   Samuti võin aidata veebiserveri tarkvara valiku ja konfimise koha pealt. Parim variant praegusel ajal sellise saidi jooksutamiseks on nginx ja php 5.5 FPM. Need tuleb ka korralikult konfida.

 18. Vana minuti purk on teine.

  Sven, ma loodan, et sa hakkad ise ka vaikselt aru saama, et optimeerimise pole siin enam küsimus vaid rauas ja traadis.

  Ma ei tea, kas me saame ka uue sinna kasti kolida või mitte. See on puhtalt Mauri rida.

  Mis puudutab raha, siis raha tuleb kas kellegi isiklikust taskust oste või bannerite eest.

  Mitu € oled sa nõus annetuseks välja panema?

 19. Captcha dialoogi textbox v6iks fookust ka v6tta, praegu l2heb tab-ga kyll refresh nupule, aga textboxist hyppab yle.

 20. Ärge kurvastage aga nutusein on ajutiselt suletud.
  Lahendame ära hetkel käsil olevad probleemid ja siis võtame vastu uusi kaebusi.

  Kellel sõrmed sügelevad, minge otsige netist põnevaid uudiseid ja saatke need meile (loetavalt tõlgitud ja koos viidetega)

Kommenteerimine on suletud