Jaapanis kaob järgmise saja aasta jooksul kuni 561 taimeliiki.

Lugeja Dropall kirjutab, et tootmisse tulevatele uute vidinate ja masinate arvu ei oska vist keegi hinnata, aga kadumisele määratud sammaldest kõrgemate taimede arv võib ulatuda 5 kuni 8 protsendini saareriigi u 7000 taimeliigist.

Vastava hinnangu esitas Jaapani Riiklik Keskkonnauuringute Keskus.

Hinnanguliselt on hukule määratud liikide arv Jaapanis kaks korda suurem kui maailma keskmine.

Kui eeldada et toodud vähenemisprotsent jääb ajas konstantseks, siis on vaja vaid 17 sajandit ja taimeliike enam pole.

植物絶滅ペース平均の2倍超、100年後には…

Pilguheit minejatele:
http://www.sanyasou-sodateru.com/saibaiharu/kakkosou/kakkosou.htm

7 arvamust “Jaapanis kaob järgmise saja aasta jooksul kuni 561 taimeliiki.” kohta

 1. Kunagi minut.ee’s avaldatud artikli valguses tekib mul küsimus, et kui CPU-tüüpe ja tootjaid “sureb välja” sama suure hooga nagu loomaliike, siis kes tõestab ära, et ei ole nii, et kui NSA käpa all järgi andva USA või Briti suurfirma (AMD, Intel, ARM, jne.) loodud VHDL’ist kompileeritud CPU saab teatud, mitte-avalikult dokumenteeritud, asm-i-käsu, siis CPU uuesti tööle saamiseks tuleb talle teha 10 vooli väljalülitusel baseeruvat resett’i?

  Hea, ohutu. Kui jamaks läheb, saab alati öelda, et tehke resette ja Teie seadmed töötavad jälle. Samal ajal ASM’i koodi, millega selline režiim sisse lülitub, võib mõnda aega saladuses hoida ning neid koode võib olla rohkem kui üks. Kui näiteks ühe tarvitusjuthumiga viirusetõrjed end täiendavad ja selle suhtes tarkvara skaneerima hakkavad, siis saab hiljem mõnda, veel avaldamata, versiooni kasutada. Et viirusetõrjel elu raskem oleks, võib tegu olla lausa koputuspõhise “koodiga”. Näiteks, 7 NOP-käsku, üks arv:=ADD(arv,0) käsk, 9 NOP käsku ning sedasi umbes paarisaja käsuvahetuse võrra.

  Hiinlased võivad näiteks oma CPU-desse sellise asja sisse ehitada, lisatingimusega, et nende endi RedFlag Linux suudab käsuga LÜLITA_VÄLJA_SEISKUMISKOOD_1, selle välja lülitada ning käsu LÜLITA_VÄLJA_SEISKUMISKOOD_1 jäädavaks väljalülitamiseks on käsk ELIMINEERI_KÄSK_LÜLITA_VÄLJA_SEISKUMISKOOD_1 ning nende RedFlag linux hakkaks edaspidi Hiinlasi Hiina enda väljalülitusmehhanismi eest kaitsma salajase CPU-käsuga LÜLITA_VÄLJA_SEISKUMISKOODID_1_JA_2.

  OK, see on nüüd juba üli-paranoiline, aga kipub ju ometigi nii olema, et praktiliselt kogu elekroonika-tööstus ja tarkvara-tööstus on mingit pidi USA firmade käpa all. Kui vaadata kasvõi Eesti IT-firmasid, siis kes just riigi-rpojekte ei tee või kohalikule turule suunatud raamatupidamistarkvara või iseteenindusportaale ei tee, need teenivad oma palga tegelikult välja USA dollarites. Oma-aegse MaSu korral olid just Eesti IT-firmad, kes traati-pidi sõrmedesse elektri-laksu kätte said umbes aasta enne seda, kui MaSu tsunaami USA-st muusse sektorisse üle ookeani kohale jõudis.

  • Sama lahenduse variatsioonideks on lahendused, kus kohese seiskumise asemel käivitub taimer: N tundi täis-takt-sagedusel ja siis “sussss”.

   CPU asemel võib sama lahendust kasutada näiteks nendes mikroskeemides, mis ühendavad Ethernet’i lõuna-sillaga ja on tihtilugu, kuigi mitte alati, lõunasilla muu elekroonikaga samale kristallile integreeritud.

   Kui NSA-le kõlbas nii labaseid taga-uksi, millega USA ise ka pihta saab, krüptostandarditesse sokutada, siis ei ole selliste tagauste riistvarasse sokutamine, odavad, “lihtsad”, Ethernet’i kiibid kaasa arvatud, midagi erilist. Kui arvestada, et riistvara läheb nii kui nii umbes kord 7 aasta jooksul vahetusse, siis nad võivad riski piisavalt väikeseks lugeda.

   Kolmas lahendus on, et keegi polegi midagi meelega kuhugi riistvarasse sokutanud vaid VHDL’i, Verilog’i, kirjutanud arendajad on asju “tähtajaks teinud” ning ründajail piisab vaid “töösaavutuse” viljad üles leida.

 2. Suht mõttetu hala – liigid kaovad ja tekivad kogu aeg – evolutsioon toimibki nii.

 3. Tere

  iigid kaovad ja tekivad kogu aeg – evolutsioon toimibki nii

  Evolutsioon ei toimu nii. Vähkkasvaja pole evolutsioon vaid patoloogia. Sest kui sureb organism, siis sureb ka vähkkasvaja.

  Mitut uut liiki tead? Millal viimati lepatriinut nägid? Jaanussi oled üldse näinud?

 4. V6ta heaks, need veidi kattuvad, aga see ebat2psest metoodikast:
  2014 – http://news.nationalgeographic.com/news/2014/05/140522-top-ten-new-species-2014-biodiversity/
  2013 – http://science.time.com/2013/12/04/science-and-space/slide/top-10-new-species/
  2012 – http://www.livescience.com/31842-amazing-species-discovered-2012.html

  Nii et, 2ra kuula nende inimvihkava agendaga gruppide hala = need tahavad meid tagasi metsahyttidesse n2lgima saata, loomade s88mise keelata jne. Parim soovitus on kui n2ed kedagi IRL vingumas, siis ikka korralikult peksa anda.
  Need jaapani lilled mis lusika nurka viskavad on selle 2ra teeninud – liiga n6rgad – uude liigid liiguvad nissi.

 5. Tere,
  Alati saab öelda, et metoodika on vigane. Jah, maailmavaade, et loodus on selleks, et inimestel oleks midagi ahju ajada on viimased 300 aastat rohkem ja rohkem domineerima hakanud.

  Kui nüüd veidi mõelda, siis kas oskad nimetada millised uued liigid *tekivad* (mitte ei tekitata) vihmametsade aladel kasvatatud GM sojast? Ja sealiha sõbrana oled ehk kuulnud, et kodutoidu peal kasvanud lojus maitseb paremini kui brasiilia sojast söödetud.

  Liigirohkus on evolutsiooni tulemus nagu aastasadade vaatlused on näidanud. Kui liike jääb vähemaks, siis evolutsioon ei toimi enam või on siin ka mingi loogika viga?

Kommenteerimine on suletud