Islami renessanss ja Lääne kultuuri allakäik

islami ahitektuurTehran Times avaldab Washingtoni Ülikooli pärslasest islamiuuringute professori Hosein Nassr’i intervjuu tõlke.

Professor peab islamit hoolimata paljudest probleemidest tõusuteel olevaks ning euro-ameerika sekularismi (materialistlikku pragmatismi) ja kristlust hääbuvaks.
Mõned argumendid:
Kuigi islamiusulisi on Inglismaal vaid 2 miljonit 55 miljonilisest populatsioonist, olevat reedesed mošeede palvustunnid külastajate poolest arvukamad kui pühapäevased kristluse jutlustunnid.

Teine argument on see, et selline tõus on toimunud hoolimata islamiriikide suunatud propaganda puudumisest ning lääne meedia islamivastase propaganda järjepidevusest.

Allikas: World witnessing collapse of Western civilization: Hossein Nasr

2 arvamust “Islami renessanss ja Lääne kultuuri allakäik” kohta

 1.     Õhtumaa põeb haigust, mida tekitab parasiit tema sees … tema kuningateks on vääritud ja kohtunikeks raha … reptiilid ja liiakasu, mis muud … saame lahti, taandub ka haigus …

 2. Üsna huvitav on võtta võrdluseks kristlaste seisukohad (nt http://www.meiekirik.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=4146&Itemid=1), kust võib utreeritult välja lugeda:
  1. Moslemid tulevad meie linnadesse, sest me oleme nii külalislahked (multikulti ja humanistlik sallivus)
  2. Moslemitel on veidrad kombed, mis pole meile vastuvõetavad.
  3. Moslemid tuleb ringi kasvatada

  Minumeelest on kristluse ja islami põhierinevus tänapäeval see, et kristlus on suures osas kaotanud oma kogukonnakesksed funktsioonid, islamil on need aga alles. Islami kogukonnad ei järgi niivõrd riigi- või usupoliitikute juhtnööre kuivõrd kogukonna enda huvisid ja tavasid.

  Vähestest kokkupuudetest araablastega, olen kuulnud, et seda europaradigmat, justkui teeks 30 aastat elu Saksamaal türklasest eurooplase peetakse araabias lihtsalt valge mehe lolluseks.

Kommenteerimine on suletud