Internetivabaduse konverents Tallinnas

Triigipeade_blaa_blaaallinnas algav internetivabaduse (toim: aga privaatsus?) konverents toob Eestisse kokku ligi 400 osalejat enam kui 50 riigist.

Kahepäevasel internetivabaduse koalitsiooni kõrgetasemelisel konverentsil arutatakse, kuidas tagada vaba ja turvalise interneti areng ka tulevikus. Konverentsist võtavad osa president Toomas Hendrik Ilves, Rootsi välisminister Carl Bildt, Hollandi välisminister Frans Timmermans, Kanada välisminister John Baird, Soome välisminister Erkki Tuomioja ja paljud teised, vahendasid ERR-i teleuudised.

Välisminister Urmas Paet rõhutas, et Eestile on internetivabadus inimõiguste lahutamatu osa.

“Turvalisus ja vabadus ei ole interneti puhul teineteist välistavad mõisted,“ ütles välisminister. “Eesti on praegu internetivabaduse koalitsiooni eesistuja, millest tulenevalt on meil suur võimalus, aga ka ülesanne juhtida 23 riigist koosneva ühenduse tööd. Peame ühiselt seisma selle eest, et omavahelise tiheda koostöö tulemusel oleks olemas valmisolek toetada ja kaitsta internetivabadust maailma eri paigus.“

Konverentsi otseülekannet on võimalik vaadata aadressil www.freedomonline.ee.

8 arvamust “Internetivabaduse konverents Tallinnas” kohta

 1. Hämmastav!!! No täielik porno, otse näkku!!!!

  Assange on Londonis, saatkonnas, kodu-arestis, Snowden on tõenäoliselt Obama poolt hallatava mõrvatavate inimeste nimekirja tipus, Manning on vaimselt sandistatud ning suur “e-riik”, uhke NATO küberkaitse-keskuse asukoha-maa, kus president päevast-päeva Delfi eelnõu, Allika-kaitse-seaduse ning peavoolumeedia räige poliit-korrektse tsensuuri taustal internetivabadustest säutsub, ei ole oma suure e-riikluse tähe all suutnud isegi 10 aasta jooksul eesti elekroonikutelt, mehhatroonikutelt, tellida roboteid, mis oleks kergesti varjatavad, odavad ja võimaldaks vene karuga rahulikult toime tulla ilma, et oleks vaja USA sõjaväebaase eestisse rajada!!!

  Ameeriklastele on küll viiskas öelda aitäh, ega kõik nad ja nende teod ka nüüd nii pahad ole, aga selle e-riigi muinasjutu taustal võiks küll PIINLIK OLLA abina vastu võtta mingeid lihtsaid, raadioteel juhitavaid, pommiroboteid ja seda veel ajal, mil enamus Nokia hiigel-aegade mobiiltelefone käisid läbi testimis-robotite käe alt, mis valmistati siin samas, Tallinnas ning Tallinna Tehnikaülikoolis on lausa spetsiaalne robotite-ehitamise eriala, mehhatroonika, mille juured on osaliselt kaugel NSV-Liidu ajal asutatud automaatika erialas.

  Ühesõnaga, kui meie, minut.ee’lased, koostöös Tor’i, Linuxi, OpenBSD ja muude sarnaste projektide arendajatega tööd ära ei tee, siis oleme kõik nonde röövimis-äri pidavate tegelaste orjad. Kuid nende jultumus rahvale avalikult otse näkku valetada suudab mind, mingil põhjusel, siia maani kohati hämmastada, sõltumata sellest, et ma peaks sellega juba ammu harjunud olema.

 2. Fakt on, et internetivabadust pakub vaid Tor’i sarnane võrk, sest mitte-anonüümses võrgus saab jõupositsioonil olijatele mitte-meeldiva serveriga seonduvat liiklust piirata ilma, et selle liikluse piiramine ülejäänud võrku eriti mõjutaks. Tor’i sarnaste võrkude üheks puuduseks on, et tänapäeva tarkvara on niivõrd mahukas, et pahavara mitte-kirjutavad tarkvara autorid, mina kaasa arvatud, ise ka ei suuda garanteerida, et keegi pahalane pole publitseeritavasse tarkvarasse midagi sokutanud. Kui Tor’i jooksutav server Tor’i võrgu väliselt “koju helistab”, siis on Tor’i jooksutava serveri IP-aadress ründajal teada. Sama lugu olukorraga, kus pahavara loeb Tor’i jooksutava serveri ifconfig käsu väljundit ning saadab leitud IP-aadressid “koju” läbi Tor’i võrgu. Ma pole päris kindel, et minu silmis antud probleemi lahendusena näiv lahendus adekvaatne on, kuid skeem on selline.

  Kommentaarid ja parandused on teretulnud.
  Tänan lugemast. :-)

 3. Sa pole ainus, keda see süüdimatu limukate kamp (ülekantud tähenduses) oksele ajab.
  Häda on selles, et nad oskavad nii kaunilt ja nii süüdimatult valetada, et suurem osa valitakse ikka ja jälle tagasi. Mis siis, et nad valetavad, varastavad ja iga päevaga rahva elu tegelikult viletsamaks teevad.

  Koomiline on kuulata, kuidas “vabadusest” netis räägivad just need samad pead, kes teevad teises saalis kõik, et kott rahvale pähe tõmmata. Tavaliselt nimetatakse selliseid inimesi kahepalgelistes ja valetajateks.

  Eks see üks suur ringis onamise üritus jälle ole. Puhas PR ja BS.

  • Tänan vastuse eest. :-)

   Ma arvan, et tolle super-mafia tegevuse jälgimise peale aja kulutamise asemel võiks pigem kuulata mõnda mõnusat muusikapala ning keskenduda sellele, kuidas end hobusena adra eest lahti rakendada. NSV-Liidu ajal üritas super-mafia oma põldu künda kinni seotud jalgadega hobustega ning see ei tulnud neil eriti välja. Nüüdne seltskond katsetab erinevaid koerarihma tüüpe, et kas otse ümber kõri või traksid esijalgade ümber, jne.

   Kõige parema kontrolli inimeste üle saab siis, kui nad panna keskaegsesse kongi, nii et nende iga käsi ja jalg on eraldi ketiga seina külge kinnitatud. Ketid peaks olema umbes 2m pikkused, et inimesed süüa, WC ja dušinurka saaks kasutada. Sealt järgmine samm on vanglatööstus, sest muidu tuleks neile inimestele toitu hankida mingitest orjade endi poolt mitte loodud resurssidest. Nagu USA ajalugu näitab, isegi vabalt ringi liikuvate orjade pidamisel eksisteerivad majanduslikud piirangud, mistõttu tööstuse arendamisel tuli klassikalistest, taime-kasvanduses kasutatavast, orjandusest loobuda. Intelligentsemale seltskonnale hakkab juba tasapisi kohale jõudma, et loominguliste tööde korral on tööstusliku majanduse põhises elukorralduses sobiv orjandusvorm liiga tööd takistav, tulemusi piirav, kuid see ei tähenda, et nad ei võiks ikkagi proovida. Näiteks “palgatöötajate” pealt nöögitakse üle 50% makse kuid ohtlikuimale seltskonnale, ettevõtjaile, on tehtud järele-andmine, võimaldades ettevõtte kontor, transpordivahendid, jne. ettevõtte kuludesse kirjutada, ilma, et selle pealt makse kogutaks. Põhimõtteliselt, kes arvab, et tal on vaja traktori asemel reaktiiv-lennukit, see ka selle, minu meelest õnneks, saab, ilma, et peaks selle pealt makse maksma.

   Igaks juhuks ütlen ontse välja, et hetkel olen seisukohal, et maksud peaks olema 0% ja ühiskondlikult vajalikud tööd peaks ära tehtama vabatahtlikkuse alusel makstavatest resurssidest, lähtudes väljapressimisargumendist, et kui ei maksa, siis töö tehtud ei saa. Kilekotimaksu asemel saab kokku leppida, et kilekottidele kehtib miinimum-hind, millest teenitu kaupmees endale hoiab, jne.

   Tänan lugemast. :-)

 4. Kuna artikli juures, kuhu mu praegune kommentaar mõeldud oli, on kommenteerimine suletud, siis lisan antud kommentaari siinse artikli juurde.

  Hollywoodis kiputakse kajastama tsenaariume, et nagu mõni inimestest intelligentsem ja võimekam vorm inimestega kokku puutub, nii see inimesed ka ära hävitab, allutab oma kontrollile. Kui ajalugu vaadata, siis tõepoolest, inimesed teevad putukatega mis-iganes katseid ja kohtlevad neid oma suva järgi, kuid kindlasti ei ole inimesed rohutirtsudega sõda pidamas. Enamik inimesi ei hooligi, mida rohutirtsud suvel muru sees teevad ning mõned inimesed tegelevad lausa looduskaitsega.

  Sama lugu olukorras, kus rohutirtsude asemel on vähem-võimekad inimesed, invaliidid, lapsed, vanurid, vaesemad inimesed, Riigi nimelise äri juhtkonda mitte-kuuluvad inimesed, jne. Midagi ei muutu, kui USA president või Venemaa tsaar puht meelelahutuslikel eesmärkidel kuskil Kesk-Aafrikas, tihedalt asustatud alal, mõne tuumapommi õhkab, tembeldades tegevuse “rahvusliku julgeoleku jaoks olulise tähtsusega eksperimendiks, katsetuseks” või “terroristide hävitamiseks”. Sama lugu tava-eestlase ning nelik-partei ladvikusse kuuluva, “saadikupuutumatust” omava, supermafioosoga. Valimis-seaduse määrab nelik-partei. Küsimus on vaid nelik-partei enda siseses võimuvõitluses, et kui mõni supermafiooso tänaval automaadiga inimesi tulistab, siis järgmistel valimistel võidab tolle nelik-partei mõni teine fraktsioon. Valimised on vaid nelik-partei enda sisese võimuvõitluse stiilsem tööprotsess, sest alternatiiv oleks palgamõrvad, autopommid ja nelik-partei juht-mafioosode vahelised, kesk-aja stiilis, püstoli-duellid.

  Kui Te suudate rohutirtsu suvalisel hetkel jalaga lömastada, siis kas Teid huvitab, mida ta seal muru sees täpselt teeb? Kas Te loete õhinal peavoolumeedia uudis-artikleid, et nüüd rohutirts rögatses, nüüd hüppas, nüüd tegi sirrr-sirrr-sirrr? Tõenäoliselt mitte. Edasi võib mõelda, kas rohutirtsul on kasulik teada, mida Teie teete, kui ta Teie suva korral nii kui nii lömastatud saab? Samuti vist mitte. Kui rohutirtsul eksisteerib mõni töövahend, mille abil ta saab end Teie poolsest lömastamisest päästa, siis mõttekam on keskenduda tolle töövahendi loomise peale. Kui Teie korral on tegu rohutirtsu-konserve tootva äri-inimesega, võibolla sööte linnuna ise neid rohutirtse (“maksustate neid”), olles niiöelda toitumisahela kõrgemal pulgal, siis huvitab Teid ehk küll, kuidas rohutirtsul Teie käest põgenemise töövahendi ehitus edeneb. Teisest küljest, kui rohutirtse on palju, töövahendeid on ka erinevat tüüpi ja te tahate lõbutseda ka, mitte kulutada oma aega “tööle”, rohutirtsude represseerimisest saadava maksutulu garanteerimisele, siis see rohutirtsude jälgimine ei näi kuigivõrd põnev tegevus olevat. U-SA föderaalvalitsuse kui rohutirtsu-konserve tootva äri pidajate lahenduseks on rohutirtsude jälgimise automatiseerimine NS-A super-arvutuskeskuse näol. Toitumisahelas madalamal positsioonil olevad tegelased, teatud Euroopa Riikide super-mafioosod, loodavad, et äkki hea pugemisega suuremad “poisid” andestavad ja annavad luure-alase koostöö raames neile infot madalamal positsioonil olevate tegelaste õue-alal olevate rohutirtsude kohta.

  Nagu näha, pilt on kirju ning rohutirtsude parim šanss on “areneda”. Kiireim viis arenemiseks on uute ja paremate töövahendite kasutuselevõtt ning nii nagu neanderdaallastest arenes välja tänapäeva inimene, s.t. inim-rass muutub, nii saab tulevikus tänapäeva inimese asemel olema midagi muud. Kellest meist see “midagi muud” areneb, näitab vaid aeg, kuid esivanemate arvukus ei ole määrav, sest põtrade ja hirvede eel-käijaid oli vanasti tõenäoliselt palju rohkem kui tänapäeva inimeste eelkäijaid ning just töövahendid, sealhulgas aurumasinate kasutuselevõtt (tööstuslik revolutsioon) võimaldas inimeste liigil eksponentsiaalselt sel määral paljuneda, et teised liigid surevad seoses üle-jahtimise, ülepüügi ning muu inimtegevuse tagajärjel välja ning inimesi, sealhulgas massiivseid inimkolooniaid (linne), on planeedil maa märksa rohkem, suuremas mahus, kui mis inanes muu vähemalt 40kg kaaluvate loomade loomaliigi kolooniaid. Kõlab natsistlikult, aga põhimõtteliselt parimaid töövahendeid loovatest ja kasutda oskavatest, tänapäeval vähemuses olevatest, inimestest, “friikidest”, võib saada tuleviku loomaliikide “ülem-rass”, nii nagu tava-inimene on tänapäeval kogu loomariigi mõjukaim “rass” ehk “ülem-rass”.

  Loo moraal: Nii nagu dinosaurused surid välja, sõltumata sellest, et olid kõige võimsaimad ja võimekamad, nii on võimalik, et propagandal ja vägivallal baseeruvas äris, Riikluses, edukaimad inimesed lähevad dinosauruste teed, sõltumata oma praegusest ülimuslikkusest.

 5. Suure internetivabaduse tuhinas unus mainida AS Eesti Vabariigi maksuameti poolset interneti-tsensuuri onlain-kasiinodele. Nagu Hiinas ja Araabia-maades: täielik blokk. Kuna Tor võrgu ning, väidetavalt, ka Comodo Veebilehitseja kaudu pääseb neile lehekülgedele ikkagi ligi, siis juriidika poole pealt on vaid aja küsimus, mil AS Eesti Vabariik hakkab Tor’i kasutamist reguleerima nagu relvi. Maksuameti jälgimise alt väljas olev kürptoraha, BitCoin kaasa arvatud, on ju seaduste järgi sisuliselt illegaalne, sest tegu on “alternatiivse makse-vahendiga” ning kes iganes üritab seda avalikult eurodeks ümber konverteerida, peab hakkama maksuametile kulpi lööma või istub trellide taga edasi.

Kommenteerimine on suletud