Intel toob serveriruumidesse 800Gbps ühendused

allikas: intel.com

allikas: intel.com

Intel ja veel mõned partnerid on valmis tõstma serveriruumi kiiruseid ennenähematutesse kõrgustesse – selle aasta teises pooles tuuakse välja 800Gbps ühenduse jaoks vajalik kaabeldus ja vajalik infrastruktuur. Uus optikakaabel põhineb Inteli omanduses oleval Silicon Photonics tehnoloogial, milles iga kiud pakub 25Gbps kiirust. Eelmisel aastal suudeti kaheksa kiu põhjal näidata 100Gbps, selle põhjal on nüüd teemat edasi arendatud. Uus võrguühendus kannab nime “MXC” ja selles on peidus lausa 64 kiudu, 32 saatmiseks ning 32 vastuvõtmiseks. Kiirused on siis 800Gbps üles ja alla, ehk nagu Intel on reklaamlauses välja toonud – 1,6Tbps. Praegu serveriruumides oleva 10Gbps vaates on tegemist suure edasiminekuga – maksimaalne ühenduse pikkus saab olla lausa kuni 300 meetrit, tagades seega silmnähtava edu praegu kasutatava vasepõhise lahendusega võrreldes.

Üks arvamus “Intel toob serveriruumidesse 800Gbps ühendused” kohta

  1. Oletan, et tulevikus on renditeenust pakkuvate arvutuskeskuste roll küll peamiselt vaid kliendi poole peal arvutuskeskuse jaoks avamatult ära-krüptitud andme-pakettide vahetamises. Pikema selgituse mu vastavast ennustusest võite leida video UKMAC 2012 keynote address by Andreas Olofsson, Adapteva kommentaariumist.

    Muuseas, soovitan asjalike blogide lugemisel, rääkimata siis pea-voolu-meedia lehtede lugemisest, kui Te sinna peavoolu-meedia-nimelisse propaganda-solgi-ämbrisse üldse sattuma peaksite, kasutada Tor Browser Bundle. Üks TOR-võrgu eripära on see, et ükski valitsus-asutus ei saa (tõenäoliselt, ma pole detaile uurinud) DNS’i kaudu Teie lehte kinni panna, sest TOR-võrgus on oma enda domeeni-süsteem. “Tor Browser Bundle” toimib elegantselt nii minut.ee kui ka TOR-võrgu enda domeenide korral. Kui lehekülg serveerida vaid Tor’i võrgus, siis välditakse suhteliselt väheste, kalli ülalpidamiskuluga, TOR-võrgu ja supermafiate kontrolli all oleva võrgu vahel asuvate lüüside koormamist.

    Windowsi kasutajatel soovitan proovida jooksutada Vidalia Bridge Bundle nimelist tarkvara.

Kommenteerimine on suletud