10 arvamust “Ignoreerime Pariisi tragöödiat?” kohta

 1. minut.ee on selles mõttes mõnus koht, et see on ainuke onlain-meedia eestis, mis on liiga intelligentne, et pööblile huvi pakkuda ning kust intelligentseid kommentaare ära ei kustutata. Täpsemalt öeldes, ma ei tea ainsatki juhtumit, kus siin oleks kommentaare üldse ära kustutatud.

  Põrutame nüüd täiega: see video on peavoolumeedia ehk pööbel-meedia jaoks täiesti aksepteerimatult poliitiliselt ebakorrektne huumor. Aga teie siin, nautige. :-D

  • Kunagi Tanel Tammet käis välja idee, et lollidele massidele võiks tehisintellekti arenedes sisu automaatselt genereerida, automatiseerida lollide propagandaga manipuleerimine ära nagu seda on tehtud lehmalüpsiga. Nii kui nii pööbel-meedia palkab võimalikult lolle, diletantlikke, solki-kirjutavaid “ajakirjanikke”, kelle üllitised jäävad enam-vähem igale keskkooli lõpukirjandile kõvasti alla. Kirjatsurade asendamine arvutitega peaks andma palju suurema rämpsartiklite tootlikkuse ja ideoloogia osas parema “kvaliteedi-kontrolli”. Arvutite abil saaks artikleid genereerida ka ajaliselt vastavalt vajadusele, ka suurel gripihooajal, mil mitmed ideoloogiliselt korrektsed kirjatsurad gripi küüsis vaevlevad.

   • Aga mõelda võib nii, et lollide inseneride rakendamiseks mõeldi välja programmeerimine ja näed sajad tuhanded ‘helged pead’ veedavad oma aega sellega, et koodivad ja koodivad ning loodavad, et kunagi tulevikus hakkab see nende vaimusünnitus tegema ‘ei tea mida’ seninägematut või hästiunustatut, aga kindlasti kiiremini, optimaalsemalt ja elegantsemalt kui varem.

    Ja ongi üks osa rahvastikust poliitiliselt neutraliseeritud.

 2. Rääkides tragöödiate ignoreerimisest, siis asjaolu, et kirurgia-roboteid arendavad IT-inimesed teevad sama närusat tööd nagu äri-tarkvara loojatel kombeks teha on, paneb mind küll mõttes ropendama. Tsitaat nih.gov revisjonist:

  RESULTS: One hundred (56.8%) of the 176 responding surgeons had experienced an irrecoverable intraoperative malfunction. Eighty respondents experienced mechanical failure before starting RARP, of which 46 (57.5%) rescheduled, 15 (18.8%) performed an open radical approach, 12 (15%) performed standard laparoscopic prostatectomy, and 4 (4.9%) docked another robot

 3. 17 tapetut pole väga suur tragöödia võrreldes näiteks Pakistanis tapetud 130ne koolilapsega.
  http://tehrantimes.com/oped/120984-je-suis-charlie-only-once-paris-attacked

  Või Ukrainas mürsutabamuse saanud bussiga:

  http://uudised.err.ee/v/ffef37d5-204c-47f9-9897-8384a08bd102,
  kus hukkunud inimeste arvugi ei suudeta tuvastada…
  Süüriast rääkimata, see pole enam mingi uudis, tapetagu palju iganes.
  Kui lähtuda ‘humanistlikest euroopalikest põhiväärtustest’, siis on see Pariisi tähelepanu lihtsalt ülevõimendatud. Sõltumata kodakondsusest surevad kõik inimesed kuulide või muude suure kineetilise energiaga osakestega kohtudes.

  Aga meedia taob sõjatrummi ja süstemaatilise hirmutamise tulemus on hirm ja hirmunud inimesed käituvad ettearvamatult.

  • Vaatasin. Elu on ikka mingi muu nähtus kui ‘biokernel’. Aga eks me kõik taha endast mingit jälge maha jätte, miks mitte siis unistada, et ‘kood ärkab ellu ja hakkab ennast ise parandama’. Maailmavaateliselt on see postulaat kvantiteedi ‘imepärast’ üleminekut kvaliteediks.

 4. Kuna minule laekus üks vihje ühe artikli kohta, koos küsimusega, et ehk ma võiks sellest loo kirjutada või seda kuidagi kommenteerida ning arvestades asjaolu, et mul on hetkel (2015_01) väga kiire, kommenteerin seda artiklit siin, kommentaaris.

  Lühidalt öeldes, ainuke uus asi seal artiklis on Obama otsene väljaütlemine, et privaatsust põhimõtteliselt ei tohi olla, valitsus peab 1984 filmi stiilis põhimõtteliselt saama ükskõik mis kella-ajal, oma enda ametniku, kel ametinimetuseks kohtunik, suva järgi inimesi luurata ja jälgida ning lõppkasutajatele korralikku krüptot pakkuvad tooted tuleb illegaalseks kuulutada.

  Minu isiklik kommentaar ja ennustus sel teemal on, et kui USA EFF näeb kurja vaeva selle nimel, et planeet Maa internet püsiks ühtse ja tehniliselt ühilduva süsteemina, siis USA 1984 arengud kombineeritud Hiina müüri ja araabiamaade tsensuuri ning Eesti onlainkasiino-tsensuuriga enam-vähem garanteerivad selle, et palju-kiidetud “Net Neutrality” jääb minevikku.

  Hiina super-mafia ei soovi, et USA supermafia asutused Hiina võrgus tegutseks. Venemaa super-mafia ei ole nii väga vaimustuses USA super-mafia asutuste tegutsemisest Venemaa super-mafia mõjusfääris, näiteks Venemaa keskvalitsuse propaganda lahjendamisest “Ameerika Häälega”. Ladina-Ameerika suudab enda huvide eest ise seista, mitte nii nagu lippude ja kirjade järgi kogu Euroopa e-kaubanduse arengu eest hoolitsev “rahva isa” Andrus Ansip seda teeb.

  Araabia maades püsib “rahu” de facto vaid seal, kus tava-kodanikele naftarahadest head ära-elamist võimaldavat kodanikupalka makstakse, kuid see olukord püsib seal tõenäoliselt vaid tingimusel, et automaatika arenedes saadakse 200€/kuus (kaks-sada eurot kuus) palka saavatest lihttöölistest moodustuvast populatsiooni enamusest lahti enne, kui see, enamuse moodustav populatsioon enda eest seisma hakkab. Lahti-saamine võib seal mail rahumeeli tähendada ka lihtlabast maha-laskmist või robotiseeritult peade maha raiumist (tuleb odavam ja lihtsam kui kuulidega tapmine, sest kulumaterjaliks on vaid päikese-paneelidest saadav, robotit toitev, elekter). Vaevalt, et Indias, Hiinas ega kuskil mujal Araabia maades toimuvate immigrant-tööliste tapmiste tõttu keegi mingeid sõjaväeüksusi araabia kuningatele kallale saadab.

  Sisuliselt on Saksamaa kiirteede töös hoidmisel valida vaid Venemaa gaasiJ/nafta ning islamistliku nafta vahel. Ei ole väga usutav, et Norra nafta kogu Inglismaa, Prantsusmaa, Saksamaa autod vurisemas ja tööstused gaasitamas jõuab hoida.

  Näib, et esitluse slaid 3 põhjal Haridusministeeriumist rohkem röövsaaki saavas Rahandusministeeriumis on 2015_01_18 seisuga mingi absakas juhtunud, mis väljendub selles, et sõltumata poliitikast lubab eesti hiina müür pääseda Tor’i-vabalt onlain kasiinosse. See peab neil küll vist tehniline viga olema, sest vaevalt, et nad nii hoolsad on, et enne valimisi teadlikult natuke kruvisid lõdvemaks lasevad.

  Uudis on ehk ka see, et nagu Te lähete torproject.org lehele, satute kohe, automaatselt, NSA signatuuri-analüüsi ohvriks. Siit ka üks põhjus, miks on hästi kasulik torproject.org aadressi pööbel-meedias levitada. (Saate ehk aru küll, mida ma pööbel-meedia all mõtlen.)

  Tänan lugemast. :-)

  • Robotite ajud tuleb ära krüpteerida ja tagaukse krüptovõtmed NSA’le tähitud postiga saata. Peaasi, et NSA töötajad ise ei lekita :)

   Sõjad on koledad asjad ja ministrite põhikohus on sõjasid ära hoida. Luureteenistustel infot koguda ja sõduril relvaga rahvast ja oma pere kaitsta.

Kommenteerimine on suletud