ICANN – riigi tippdomeen ei kuulu riigile

ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers ehk Interneti Nimede ja Numbrite Määramise Korporatsioon) teatas, et riigile kuuluv tippdomeen (TLD, näiteks nagu .ee) ei kuulu seda kasutavale riigile. Tegemist polevat isegi mitte varaga (property). ICANN selgitas, et tegemist on pigem nagu postiindeksiga.

Asi sai alguse nimelt sellest, et mingi seltskond tahtis kohtu abiga Iraani, Süüria ja Põhja-Korealt karistuseks ära võtta nende tippdomeenid, kuna tegemist on terrorismi sponsoreerivate riikidega.

Lähemalt võib sellest ligeda siit: Countries don’t own their Internet domains, ICANN says

Üks arvamus “ICANN – riigi tippdomeen ei kuulu riigile” kohta

  1. Huvitav leid, kuid eks see lugu kinnitab ikka sama väidet, et tsentraliseeritud süsteemid on tsentraalselt halvatavad. Näiteks .onion domeenid, mis Tor Browser Bundle korral toimivad nagu .ee, .eu, .com, jne. on tsentraalseks punktiks tõenäoliselt Tor’i võrgustiku ja Tor Browser Bundle arendajad. Nagu Snowden’i paljastusedki kinnitavad, NSA jahib süsteemiadministraatoreid. Seega, Tor’i, Linux’i, jne. populaarse ning kriitilise tähtsusega tarkvara arendajad peaks eriti huvi-pakkuvad sihtmärgid olema.

Kommenteerimine on suletud