Hewlett-Packard tütarfirmad Venemaal, Poolas ja Mehhikos nõustusid tunnistama oma süüd pistiseandmises

hewlett packardERR ja Reuter, toovad meieni loo, millest selgub, et Ameerika tehnoloogiagigant Hewlett-Packard tütarfirmad Venemaal, Poolas ja Mehhikos nõustusid tunnistama oma süüd pistiseandmises ja maksma kokku 108 miljonit dollarit (78,3 miljonit eurot) trahvi, teatas eile USA justiitsministeerium.

Ministeeriumi pressiteates on öeldud, et kompanii rikkus välismaise korruptsiooni vastast USA seadust ja tunnistas oma rolli Venemaa valitsuse esindajate äraostmises eesmärgiga saada suur leping arvutivarustuse tarnimiseks Venemaa peaprokuratuurile. Ebaseaduslikud tehingud ulatuvad tagasi 1999. aastani, , vahendasid välisagentuurid.

Ühendriikide föderaalseadusel võitlusest korruptsiooniga rahvusvahelises tegevuses (Foreign Corrupt Practices Act) on eksterritoriaalne mõju, mis tähendab, et selle jurisdiktsioon laieneb väljapoole USA territooriumi. Ameerika õiguskaitseorganid koostöös USA väärtpaberite komisjoniga uurisid selle seaduse võimalikke rikkumisi Hewlett-Packsrdi tütarettevõtete poolt Venemaal, Poolas ja Mehhikos.

Uurimise andmeil olid Hewlett-Packardi tütarfirmad loonud neis riikides erifondi miljonitesse dollaritesse ulatunud pististe andmiseks ja võltsfirmade ja pangaarvete võrgu rahapesuks. Pistisemaksmise kontrollimiseks kasutati kahekordset raamatupidamist, anonüümseid elektronposti aadresse ja ettemaksuga mobiiltelefone, et leppida kokku salajastes kohtumistes valitsusametnikega, et anda neile üle kotid sularahaga.

HP pays $108 million to settle foreign bribery probes

 

3 arvamust “Hewlett-Packard tütarfirmad Venemaal, Poolas ja Mehhikos nõustusid tunnistama oma süüd pistiseandmises” kohta

 1. Millal käivitatakse Eestis Microsofti tegevuse uurimine? Vähe sellest, et Microsoft (Skype) töötab välismasise luureagentuuri heaks (NSA) on nende kombitsad väga tugevalt ka riigi ja omavalitsuse IT kõri ümber.

 2. Mis siin uurida. Nagu Te isegi ühe artikli kommentaariumis välja tõite, toimub sigatsemine meie kõigi silme all, tõendid on kõik niigi avalikud.

  Kunagi olin ühe rohu-juure-tasandil palju kõlapinda saanud mittetulundusühingu revisjonis. Seis oli selline, et panin “ameti” maha, sest kui üldkogul ei hoolitud isegi kõigile avalikult ja enam-vähem üheselt tõepähe võetavatest sigadustest, a la kõik teavad, arutlevad selle üle, nõustuvad, et sigadus toimus, ja siis uimalt jätavad sigatsejad pukki, siis kaotab mingi väiksemate, igavaid ja kuivi detailie ja raha-arve sisaldav sigaduste loetelu revisjoni meeskonna aruande näol lihtsalt oma mõtte. Leidsin, et pole mõtet oma aega mõttetu, mitte midagi muutva, dokumendi koostamisele kulutada.

  Teisisõnu öeldes, igasugune uurimine eeldab, et nende uurimistulemustega ka midagi tehakse, midagi sellest uurimisest muutub. Kui isegi eesti poliitilist eliiti ei huvita asjaolu, et nende Skype kõnesid, tõenäoliselt Skype kaudu kogu nende arvuti sisu NSA-s uuritakse. Elegantne: leida arvuti, kust vastav ehtne kasutaja, Putin, Ilvez, Merkel, sisse logib, ja siis on teada, millises arvutis tuleb sisu analüüsimiseks trooja tööle lasta, näiteks mõne Skype uuenduse abil. (Mina näiteks oma peamisse töö-arvutisse, Linuxisse, Skype’t ega muud sarnast jubedat sodi üldse ei paigalda. Usun, et soovi korral saavad nad ka minu peamisse Linuxi masinasse ilusti sisse ilma Skype’tagi, aga kasutagu siis juba selleks parem riskantsemaid mooduseid, sokutagu midagi avatud tarkvarasse, avatud tarkvara binaaridesse, tehku vahemeherünnak apt-get rakendusele, jne.

  Kommentaator ipa’le soovitan võtta rahulikult, loobuda sellest idiootsest usust, et Riik on kuidagi midagi muud kui vägivallal ja propagandal baseeruv äri-vorm ning aksepteerida asjaolu, et kui päris-jumalat, mida alandlikult orjata, ei ole, siis tuleb see välja mõelda. Omamoodi huvitav seik on see, et mõlemal pool planeeti, nii Lõuna-Ameerikas, Maya-de näol, kui Egiptuses baseerus riiklus ideel, et Vaarao, hõimupealik, Maya ülempreester, oli jumala, millegi “ülima”, “suurima hüve”, asemik maa peal ning seetõttu tuli teda orjata, teenida, talle hüvesid pakkuda, umbes nagu see tänapäeval Vatikaniski veel käib. Eestis on vaid selleks “suurimaks hüveks”, “millekski ülimuslikuks”, Jumalaks, “Eesti Riik” ning selle asemikud maapeal on Riigikogu ja Valitsus ja parteid, kes siis “seoses oma vastutusega” on õigustatud omale 5k€ netopalku välja kirjutama nende inimeste poolt teenitud rahast, kes ise teenivad ääri-veeri kokku ehk 500€ neto ehk 10x vähem. Minu lähenemine: ma loen ise-ennast “jumaluseks” ja Eesti Riigi nimel orjan pigem ise-ennast. :-D

  Muuseas, üks seik on see, et islam ja kristlus said mõlemad tõenäoliselt alguse just Egiptuse Vaaraode kummardamise usust. Maailma kõrgeima tasemega islami usu-ülikool on tänapäevalgi veel Egiptuses ning ega see juutide Jeruusalem kui kristluse sünni-paik ka Egiptusest nii väga kaugelole. Oletan, et seoses pideva Egiptlaste ja juutide vahelise tülis olekuga mõtlesid juudid omale uue usu välja, puhtalt selleks, et vältida Egiptuses kasutusel olevat usku. Sealt ka ehk võibolla asjaolu, et kristlus on modernsem kui islam. Tänapäevane islam on küll profetipõhine ja puha, kuid kahtlen, et enne kristluse tekkimist kuid pärast vaaraode võimu-kaotust tekkis egiptuses mingi islami eelas-usk, millele siis juudi oma-aegsed spinn-doktorid oma vindi peale keerasid, luues kristluse ja noh, ega siis islami eellusu spinn-doktorid ka alla saanud jääda, uuendades oma vana usu kristlusest pärineva profeti-põhiseks. Umbes nagu Linuxil on Tux, MacDonalds’il on kloun, BSD-l on saatan, Java’l on Duke, Coca-Cola’l on Jõuluvana, jne. See Coca-Cola jõuluvana on küll natuke nagu kristluse loonud spinn-doktorite loomingu, Jeesusega seonduva loo, kaaperdamine, kaubamärgi võltsimine, aga noh, asi ju toimis. Hiljem matkiti Jõuluvana veel sinist värvi Näärivana (külma-vana ehk diet-maroz), näol ja lugu vaid jätkub, tulesülitamist jätkub ning mitte-nii-tarkadele inimestele propagandat pakkuvad ning targemaid inimesi vaikselt KGB-keldritesse ilusat propaganda-pilti “risustamast” ära koristavad poliitikud elavad päris hästi. Järgmistel valimistel vahetavad ehk omavahel sise-ringis natukene toole, ja naudivad pilti, kus kommentaator ipa sugused inimesed oma alateadvuses tõepähe usuvad, et Riik on paratamatu, möödapääsmatu, ülivajalik, tava-inimestele abiks olev Jumala Asendus maa peal. Muidugi, mõistan, et kristlastele ei ole eriti mõtet rääkida, et kirik ja selle orjamine on mõttetu, kuid ma olen ise ka kunagi kristlane olnud, mistõttu kõik ei ole veel ehk kadunud.

  • Täiendus: asjaolu, et Riik on vägivallal ja propagandal põhinev ettevõtlusvorm, toetab mõnikord isegi Riigi üliolulise funktsionäri vahelejäämine Riigi usuga vastuolus oleva tegevusega. Teatavasti ametliku mantra järgi, vähemalt riigi tüüris olles, ei leidu tava-inimesele suunatud maksu, mis kommunistide/sotsialistide ideoloogiaga vastuolus oleks. Nüüd tuleb välja, et riigikassase raha välja pomminud SOTSIAALDEMOKRAAT/kommunist, maksuameti endine peadirektor, Ardo Ojasalu, aitab riigisektorist lahkudes era-sektoril maksudest hoiduda, väites enda õigustuseks, et ta on ju proffesionaal ja pakub proffesionaalset teenust.

Kommenteerimine on suletud