Film: Citizenfour

CitizenfourDocPoint Tallinn 2015 raames on lõpuks mõtet kinno minna. Citizenfour (USA, UK, Taani, 2014,Rež. Laura Poitras)

See elekrililiselt pingeline, ajakohale ja murettekitav dokk aktivistist filmitegijalt Laura Poitraselt keskendub sellele, kuidas riigid kasutavad järjest rohkem kõrgtehnoloogiat suurendamaks kontrolli kodanike üle.
Tema kaamera on tunnistajaks vilepuhuja Edward Snowdeni ülestunnistustele. Laural ja Guardiani ajakirjanikel on Snowdeniga ühes Hong Kongi hotelliruumis rida sürreaalseid kohtumisi, mille käigus avalikustatakse Ameerika ja Suurbritannia valitsuste jälitustegevuse ulatus – illegaalselt on salvestatud ka katalogiseeritud lugematute inimeste tekstisõnumeid ja elektroonilist kirjavahetust.
“Citizenfour” on haarav sissevaade sellesse, kuidas plahvatuslikud paljastused vormitakse kaanelooks, aga toimib ka hoiatusšokina ja meeldetuletusena sellest, kui sõltuvaks me oleme muutunud meid ümbritsevast tehnoloogiast ja kui haavatavaks on see meid teinud massilisele jälgimisele.

Allikas: Citizenfour