FDIC süüdistab 16 USA panka Libor’i manipuleerimises

LIBORERR toob lugejateni Reuters‘i loo, millest selgub, et USA Föderaalne Hoiuste Tagamise Korporatsioon (FDIC) kaebas kohtusse 16 panka, süüdistades neid Londoni pankadevahelise laenuprotsendi ehk libori manipuleerimises.

Liborit kasutatakse paljude finantstehingute ja hüpoteekide paika panemiseks. FDIC sõnul põhjustas pankade manipulatsioon kahjusid 38 USA pangale, kes olid sunnitud 2008. aasta finantskriisi ajal või järel oma tegevuse lõpetama, vahendas BBC.

Kohtusse kaevatud pankade seas on ka sellised suured pangad nagu Bank of America Corp, Citigroup Inc, Credit Suisse Group AG, Deutsche Bank AG, HSBC Holdings PLC, JPMorgan Chase & Co ja Royal Bank of Scotland Group. Samuti kaebas finantsjärelvalvet teostav FDIC kohtusse Suurbritannia pangandusliidu, sest nende süüdistuse kohaselt osalesid ka nemad skeemis.

Viimase kahe aasta jooksul on erinevad maailma finantsregulaatorid uurinud erinevaid liboriga manipuleerimise juhtumeid ning trahvinud panku üle 3,7 miljardi dollari väärtuses. Muuhulgas püüdsid pangad manipulatsioonidega varjata seda, et nad pidid laenama kõrgemate intressidega kui nende konkurendid, sest see võis anda märku nende rahalistest raskustest.

Allikas: USA järelvalveagentuur süüdistab 16 panka laenuprotsendiga manipuleerimises