EKRE uus portaal kuulub Reformierakonna piirkonnajuhile

raske_haigusEesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Reformierakond esinevad avalikult vihavaenlastena, kuid nende süvenev koostöö oma propagandameedia arendamisel lubab oletada, et kõik ei ole nii nagu esmapilgul näib. Sel nädalal avati nn. “vabade mõtete” portaal Uued Uudised, mille juhtkirjas vastandub EKRE propagandapealik Urmas Espenberg teravalt uusliberalismile ja uusmarksismile, “peavooluvõimule” ja “peavoolumeediale”. Portaal on täis EKRE reklaaame, kuid seal ei ole märgitud, kes seda toimetab või kellele see kuulub, välja on toodud ainult kaks koostööpartnerit: Arvamusleht ja Teabeleht.

Otsing registrist näitab, et domeen uueduudised.ee registreeriti alles 20. aprillil ning see kuulub Paide ettevõttele G-Grupp OÜ, kontaktisikuks märgitud Geir Põder, kes on mitte üksnes selle firma omanik, vaid ka Reformierakonna Paide piirkonnaorganisatsiooni esimees. Samale omanikule kuulub ka detsembris avatud Arvamusleht, mis on märgitud EKRE portaali partneriks. Arvamuslehes ilmuvate arvamuslugude autoriteks on peamiselt Reformierakonna, EKRE ja Vabaerakonna liikmed. Selle lehelt ei leia samuti mingit infot toimetaja ja omaniku kohta.

EKRE portaali teine koostööpartner Teabeleht avaldab omavoliliselt (toim: ???) mujalt, peamiselt peavoolumeediast kopeeritud artikleid. Selle omanikuks on tuntud marurahvuslane (toim: kas see pole sama, mis patrioot?) Jüri Toomepuu ning teiseks toimetajaks tema mõttekaaslane Andres Inn, kellega koos on Toomepuu loonud obskuurse Eesti Käkkikeerajate Liidu.

Miks teevad reformierakondlased ja ekremistid nii tihedat koostööd oma propagandameedia arendamisel, kui nad samal ajal avalikult vastanduvad? Üks võimalik seletus on see, et nad ongi salajased liitlased. EKRE täidab nn. kontrollitud opositsiooni rolli, tõmmates ligi ja aidates ohjeldada marurahvuslasi, tõmmates ära toetust ülejäänud opositsioonilt ja ka IRL-ilt, mis tõusis vahepeal küsitlustes Reformierakonna kandadele, kuid on EKRE ning Vabaerakonna tuleku tõttu kõvasti langenud ega ohusta nüüd enam Reformierakonna liidripositsiooni.

Üks arvamus “EKRE uus portaal kuulub Reformierakonna piirkonnajuhile” kohta

  1. Olen kuulnud kuulujuttu, et Strandberg olevat olnud ise-olukorrast-mitte-nii-hästi-aru-saav IRL’i tankist, eesmärgiga Reformile ja IRL’ile konkurentsi pakkuv roheline liikumine puu otsa sõidutada. Kui vaadata hilisemaid arenguid ajast, mil mind enam roheliste erakonnas polnud, siis kõigepealt oli Eerik-Niiles Kross roheliste erakonnas Strandbergi paarimees, proovides roheliste kaudu parlamenti pääseda ja kui see põrus, siis oli IRL’i üheks esinumbriks.

Kommenteerimine on suletud