Eesti võimuorganid terroriseerivad Bitcoin’i omanikke?

ERR kirjutab, et Eesti võimud on astunud samme, et tugevdada kontrolli nende hinnangul ebaseaduslike Bitcoinidega kauplemise keskkondade üle.

Veebilehel btc.ee, mis korraldab Bitcoinidega kauplemist, on praegu üleval teade, et leht on Eesti politsei ähvarduste tõttu ajutiselt kauplemise lõpetanud.

Lehe operaator Otto de Voogd ütles ERR Newsile, et sai e-kirju, milles rahapesu andmebüroo taotles rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse alusel koopiaid klientide isikuandmetest ning tõendeid, et btc.ee on registreeritud valuutakauplejana. Kui aga need nõuded ei ole täidetud, võib lehe omanikku ees oodata kuni 32 tuhande euro suurune trahv ja kolm aastat vangistust.

De Voogdi kinnitusel ei saa tema hallatud veebilehel Bitcoinidega otse kaubelda. Ta selgitas, et pakub vaid Bitcoinidega kauplemise vahendamist kuni 500 euro ulatuses.

De Voogd tõdes, et Eestis ei ole raamistikku Bitcoinide kasutamiseks. “Ükski Eesti valitsusasutus ei ole avalikult andnud välja juhiseid, kuidas tuleks Bitcoine juriidilises mõttes vaadelda. Kas see on valuuta, investeering, tooraine või hoopis midagi muud?” arutles ta

Politsei kinnitusel on rahapesu seaduse järgi Bitcoinidega tehinguid tegev inimene, sealhulgas maakler, alternatiivse makseteenuse pakkuja (toim: sooviks viidet paragrahvile)

Paul ütles, et Bitcoin ja muud alternatiivsete maksevahenditega seotud teenused ei ole Eestis keelatud.

Bitcoinidega kauplemine seisab silmitsi suurema politsei järelevalvega

3 arvamust “Eesti võimuorganid terroriseerivad Bitcoin’i omanikke?” kohta

 1. Nii vähe, kui mina sellest “seaduslik” ja “mitteseaduslik” teemast aru saan, siis see ei käi kellegi “arvamuse” põhjal. Ehk siis lihtsalmalt öeldes, politsei ega ühegi teise organisatsiooni “hinnang” ei tähenda mitte sittagi.

  Mingi tegevuse saab ebaseaduslikuks tembeldada vaid kehtiv seadus. Seaduse puudumine ei tee ühtegi asja/tegevust ebaseaduslikuks!
  Kui mingi tegevuse osas on tekkinud küsimusi, et kas see on ebaseaduslik või mitte, tuleb pöörduda kohtu poole. Isegi kohtu “arvamus” on õigustühine, kui seda ei toeta kehtiv seadus.
  Seega, võivad need tegelased arvata mida iganes tahavad – sellel “arvamusel” pole tegelikult mitte mingit juriidilist katete enne, kui on olemas vastav seadus.

  Mis puudutab rahapesu ja klientide identifitseerimist jne. siis sellise tehingu alampiiriks on Eestis 15K EUR. (vaata ise järgi)

  Lisaks on Eestis teada juhtumeid, kus bitcoinidega seotud tehingutes on kodanike arveid suvaliselt arestitud, tuues ettekäändeks seda sama “rahapesu ja terrorismi rahastamise” seadust. Summad on kõik kordades väiksemad, kui seaduses määratud piir.

  Selliseid arvete arestimis algatavad ka pangad, kui nad on haisu ninna saanud et tegu võib olla bitcoin’idega.

  Mis siin riigis toimub?

Kommenteerimine on suletud