Eesti luure kasutab FinSpy troojalast

finfisher eesti postimees 2012 2013Elver Loho kirjutab oma blogis, et Hiljuti murdis tundmatu häkker sisse Gamma International Ltd. serveritesse. Kõike ta sealt kätte ei saanud, aga mida sai, pani avalikult netti üles. Tõmbasin häkitud materjalid ka endale ja leidsin, et firma klientide hulgas on ka eestlased.

Gamma Internationali tuntuim toode on FinSpy (tuntud ka kui FinFisher) — troojalane, mida nad müüvad nii demokraatlike kui repressiivsete riikide julgeolekuteenistustele. Nii siin- kui sealpool poliitilist spektrumit on kombeks FinSpy’d kasutada kohalike aktivistide jälgimiseks, mistõttu firma saanudki omale sutsu kahtlase kuulsuse. Sest, noh, kui sa ekspordid tsiviilkonna represseerimise vahendeid, siis tihtipeale inimesed ei armasta sind eriti.

Ainuke viide Eestile kogu lekkes on üks kiri kliendilt, kus palutakse lisada FinSpy’le uus featuur, et oleks lihtsam Eesti kohtunike nõudmistele vastu tulla. Nimelt 19ndal jaanuaril 2012 on üks tundmatu FinSpy kasutaja kirjutanud:

Hello,

on evidence export module there could be possibility to set time period what we want to export.

on estonian law, if we have court order for example 30 days long and we are extending that order for example another 30 days – then we must give evidence on every court order separately, 30 days of evidences on first order and 30 days of evidence on second order.

right now on extended court order there are little problem, because we can give court all evidence data. on our example it is total 60 days. but court wants evidence data only extended order period – 30 days.

Me ei tea kirjasaatja nime, ametikohta ega asutust. Seda infot lekkinud andmebaasis ei ole. Aga me näeme kirja kõrvalt, et saatja klienditunnuseks number 47. Hellitavalt võiks isegi öelda, et Agent 47. (Kes popkultuuri viitest aru sai, võib nautida hetkelist rahulolutunnet.) Selle numbri alusel saame teha andmebaasis otsingu ja näeme kõiki sama kliendi poolt saadetud murekirju…

Edasi loe siit: Eesti luure kasutab FinSpy troojalast

reddit andmetel saad torrent’i alla laadida siit.

Üks arvamus “Eesti luure kasutab FinSpy troojalast” kohta

  1. Ma olen praegu liiga väsinud, et korralikku kokkuvõtet ise kirjutada, kuid nii ehk naa kulub intelligentsetel inimestel ära etteaste “Liberty 101” vaatamine. Esimesed 2 minutit ei tõota asjalikku arutelu, kuid tegelikult järgneb ligikaudu 2. minutile äärmiselt sisukas ja hariv arutelu. Kes ei tea, siis maailmakuulus intellektuaal, Noam Chomsky on ka, täiesti tema enda sõnul, Anarhist.

    Noam Chomsky nägemus demokraatia kui valitsemisvormi tulevikust ning tema nägemus “aktivismist”. Arvan, et Noam Chomsky vastavate tsitaatidega haakub “Liberty 101” välja käidud idee, et kui väiksemas mastaabis, Chicago mafiajõukude korral, ei ole kuigivõrd realistlik, et mafiaorganisatsiooni saab muuta heatagevuslikuks, vooruslikuks, grupeeringuks sinna sisse imbudes ja sealse mafiapealiku kohta hõivates, siis veel räigema mafia korral, super-mafiate ehk riikide korral, on sellise skeemi toimimine veel vähem tõenäoline. Teisisõnu öeldes, “võimu võttes” ja siis “laeva pöörates” ei ole võimalik midagi muuta. Küll aga on mõeldav see, et tuleb ise “kasvada” suuremaks kui super-mafia, super-mafia-väliselt tegutsevad inimesed peavad muutuma tugevamaks, aktiivsemaks, kuni hetkeni, mil super-mafia lihtsalt kaotab oma olulisuse ning tugevaima osapoole rolli.

    Tänan lugemast. :-)

Kommenteerimine on suletud