CIA kräkkis lahti iPad krüptovõtmed

Privaatsus kaobLähtudes nendest dokumentidest on USA luureagentuur, CIA, juba aastaid vaeva näinud, et iPad’i krüptovõtmed lahti muukida. CIA tegevuse eesmärk on olnud alati üks – pääseda reaalajas ligi sadade miljonite inimeste andmetele üle kogu maailma.

Kuigi CIA keeldub antud uudist kommenteerimast, viitavad allikad, et USA riigi poolt sponsoreeritud nuhkvara paigaldamise ja krüptovõtmete lahti murdmise võimaluste leidmine on lõpuks vilja kandnud.

Palju õnne Apple kasutajad, te olete ohustatud.

Lisaks loe siit: The CIA Campaign to Steal Apple’s Secrets

11 arvamust “CIA kräkkis lahti iPad krüptovõtmed” kohta

 1. Ma ei usu, et nad nii diletandid on, sest CIA’l piisab minna peakontorisse ja NDA all nõuda, et neile mis-iganes võtmed lihtsalt mälupulgal ulatataks. Kui mitte CIA, siis NSA luurealase koostöö raames briti spioonidega ning CIA saab siis omakorda USA seaduste raames JOKK’itades brittidelt luurealase koostöö raames küsida mida iganes, eeldusel, et nad üldse nii korralikud on, et niiviisi JOKK’itada viitsivad. Pigem kahtlustan, et kui sel uudisel üldse mingit tõepõhja on, siis nad räägivad “murdmisest” põhjusel, et Avalike Suhete valdkonnas kinni mätsida nende Apple ametnike tegevust, kes selle mälupulga CIA-le ulatas.

  • Väidetavalt on kohtud ehk siis vähegi veel selgroogu omavad kohtunukud neil risti-põiki jalus ja päris nii ei pidavat saama, et lööd jala uksega lahti nõuad. See on paras PR peavalu, kui mingi multimiljardi Co kaeblema hakkab. Kui sa oled aga võtmed kätte saanud on pohlad – võtad mida tahad, millal tahad ja kellelt tahad. Tundub, et see sobis luureagentuuridele paremini.

   Samas, mida see muudab, kuidas nad need võtmed said? Kui need on neil olemas siis on mäng läbi ja sadade miljonite inimeste andmetes tuuseldamine saab vaid hoogu juurde.

   Tekib hoopis huvitavam küsimus – kui nad ei suuda leida kuritegusi ennetavat infot sellest, mis neil juba käes, siis miks nad arvavad, et kui neil on mitmed suurusjärgud rohkem andmeid, nad äkki suudavad.

   Pariisis toimunu oli ju suurepärane näide, et need suurushullustuses idioodid ei suuda ennetada kuritegu isegi siis, kui neile helistatakse ja neid ette hoiatatakse.

   • See nuhkimine ei ole kuritegude ennetamiseks. Nuhitakse selleks, et olla 100% veendunud et lumpen ei tea “neist” mitte midagi. Mida rohkem nuhivad seda rohkem kahtlustavad, et lumpen siiski teab “neist” midagi.

   • Tänan vastuse eest.

    Vastuargumendiks väidan, et väidetavalt olevat nii olnud, et kui Alan Turing oma meeskonnaga natside Enigma šifri murdis, võttis Turing vastu otsuse, et natsidele ei tohi anda võimalust statistiliselt välja arvutada, et britid natside kommunikatsiooni pealt suudavad kuulata. Selleks, et natside kommunikatsioonist olulisimat infot tulevikus pealt kuulata, lasta natsidel olla oma hetke krüpto-süsteemiga rahul, “eba-olulisemat” infot, mis oleks päästnud paljude briti sõjaväelaste elud, meelega ignoreeriti, briti sõjaväele ei edastatud. Selles vaimus on igati mõistetav, et avalikkusele, USA mitmekojaline parlament kaasa arvatud, üritatakse jätta mulje, nagu NSA süsteemid on võimetud, ebaefektiivsed, jne.

    Üks NSV-Liidu ja USA vahelise Külma Sõja aega käsitlev väide on, et ameeriklaste tollasel luure-organisatsioonil oli spiooni-satelliidi-arenduse raames oma satelliidi-tehnoloogia välja arendatud umbes aasta enne Sputnik’u orbiidile lennutamist ning ainuke põhjus, miks üldse NASA kosmoseagentuur loodi, seisnes soovis salajane militaar-kosmose-programm avalikkuse silme eest võimalikult saladuses hoida. Tulemuseks olevat olnud USA ja NSV-Liidu vahelised läbirääkimised, kus NSV-Liidu esindajad ei teadnud, et neist teisel pool lauda istuvatel USA esindajatel on olemas spioonimis-satelliidid, mille kaudu on USA poolele NSV-Liidu relvastuse kogus ja asukohad kõik teada. NASA ainuke eesmärk oli USA rahvale öelda/demonstreerida, et USA ei ole NSV-Liidust sõja-tehnika jaoks olulistes tehnoloogiates maha jäänud. NASA oli puhtalt USA maksuorjade rahustamiseks mõeldud propaganda-projekt. Hiljem, 90-ndatel, olevat USA militaar-kosmoseprogrammidele märksa rohkem raha allokeeritud kui NASA-le ning nagu isegi juba süstikute näitel ehk märganud olete, NASA vaid vindub, uusi suuri projekte pole, jne.

    • Martin Vahi, kuidas vajas Kanada, Saksamaa, Prantsuse .jt koostööd vene armee? Siin alles mõni aasta tagasi.
     Ukraina separatistide ohvitserid on saanud väljaõppe Saksamaal ja Kanadas.

     Nafta hind on madal ja krimmis on korralagedus.
     Praegu on tunne, et ainult Putin saab seda korralagedust peatada. Ja ei mitte ükski teine venelane siin ilmas.Isegi Vene armee propaganda ohvrit Martin Vahigi mitte.

 2. Härrad ja prouad insenerid, keegi turundustegelane mõtles välja mingi termini ‘privaatsus’ ja pasundas seda piisavalt pikalt ning palavalt ning ennäe, kõik jäivadki uskuma. Ja nüüd on kõik taas ütlemata häiritud, kui selgub, et ‘privaatsus’ on väljamõeldis. Ükski tehnoloogiline süsteem ei saa toimida ‘privaatsuse’ eeldusel lõpmatult. See on võimalik mõningase aja jooksul ja see aeg on laiatarbe arvutitel otsa saanud. Kunagi selgitasin ühele töökaaslasele, et auto ei anna liikumisvabadust, vaid pigem võtab selle. Mõelge kuivõrd palju reegleid on vaja autosõiduks, alates teedest ja muust infrast ja lõpetades juhilubade ja tervisekontrolliga. Kus see vabadus on? Vabadus täita reegleid või mitte täita ja saada karistatud, seda jah. Sama on digiilmas. Tarkvara võib olla avatud, aga riistvara on alati kantud korporatiivsetest/riiklikest huvidest ja piirangutest.

  • Vabadus on selline nagu inimesed üksteisele seda lubavad ja võimaldavad. Lairiba arenedes seda piiratakse.
   Kui televisoon ja raadio seda ei suutnud, siis andmebaasid ja serverid proovivad korvata puudujääke.
   Tulevik on selline, et inimestele pakutakse tulevikus endiselt katekismust, mitte piiblit.

   Tippu jõuavad ainult võimekamast võimekad ja ülejäänud on puudega ja pühh. osakonna klientide arv kasvab. nn legaalne mürgitamine. Tegelikult kiire kergendus ja abi, sest inimene on nii totaalselt läbi, et ainult tablet aitab, mitte viin.

   Aga positiivsest küljest – raadio, internet ja televisioon laiendavad inimeste silmaringi ja geeniusi tekib nagu seeni.
   Totaalseid Lambaid.

   Ainuke vabadus on elada ilma elektrita ja kasutada võsa ja puid kütteks. Las lollid mässavad. Inimese hing ei sõltu virtuaalsetest andmebaasidest. Tegelikult noored las kasutavad, vananedes ja mõne raamatu abiga pole vajadust enam elektri järgi. Raha ja asjad on miinimum, tegelt inimene vajab vähe kui hing on korras.

  • Samas võib isegi ilma elektrita mugav olla või osaliselt. Ilma kuumakseta ma mõtlen.
   Seda kõike kui enamus tarbib elektrit. Palgid saetud .jne Toidud külmutatud .jne

   Progress on juba toimunud, vahel ka vabadust!!

Kommenteerimine on suletud