Briti parlament paanikas – kohus lubab liikmete järgi nuhkida

UK parlamentInglismaa parlament kutsus kokku erakorralise instungi, sest kardetakse, et nn Wilson Doktriin, mis keelas PL (parlamendi liige, eng: Members of Parliament aka MP) järgi nuhkimise ehk PL kirjade, telefonide, e-mailide jne pealtkuulamise, on surnud.
Investigatory Powers Tribunal (IPT) leidis, et Wilson Doktriin ei ole seadus ning seega võib GCHQ PL’ide järgi vabalt nuhkida.

Chris Bryan (üks parlamendi juhtidest) kommenteeris seda, kui põhiseaduse nurgakivi hävitamist ning ühe vanima õiguse kadumist. Enne mobiiltelefone ja e-maile oli PL õigus saata kirju, ka sõjaolukorras nii, et neid ei loetud läbi või nende liikumist ei takistatud.

UK MPs Hold Emergency Debate After Court Makes It Legal For GCHQ To Spy On Them

9 arvamust “Briti parlament paanikas – kohus lubab liikmete järgi nuhkida” kohta

   • Miks sa arvad, et Ansip ja Cameron teavad, mis elukas see krüpto tegelikult on?
    Nad nägid telekast või lugesid mingist sopakast, et terroristid kasutavad ja oligi kõik.

    • Ansipi kohta ma ei oska öelda, aga eelnevalt viidatud video põhjal näib Cameron väga hästi aru saavat, et krüpto võimaldab kirjavahetuse varjamist kolmandate osapoolte eest. Ma pigem arvan hetkel(2015_10_17), et Cameron eeldab, et eliitikutele tehakse jälle erand, umbes nagu Eestis on Riigikogulaste “puutumatuse” seadus. Kahtlustan, et inglismaal võimuparteide suhtes “Tallinna Sadama uurimist” ja “Savisaare korruptsiooniskandaali” ei tehta, millest ka ehk Cameron’i mõningane julgem arvamus, et eliitikutele tehtavad erandid toimivad. Neil seal inglismaal pole ka nii kirevat “Toompea võimuvahetuse” ajalugu kui eestlastel, mistõttu Ansip on Cameronist ajaloolise mälu tõttu, sõltumata oma motiividest ja iseloomuomadustest, natuke targem, oskab “erandite” töökindluses rohkem kahelda.

     See oleks muidugi päris äge, kui Cameron ja Ansip hakkaks omavahel minu mmmv_crypt_t1 abil krüptitud e-kirju saatma, põjendusel, et GNU Privacy Guard’i ja Eesti ID-kaardi avatud võtme krüpto on põhimõtteliselt puruks ja 2. Maailmasõja-aegne one-time-pad ning selle edasiarendused on ainukesed, mis matemaatiliselt garanteeritult toimivad. Julian Assange stiilis öeldult, kui kuskil on turva-auk, siis seda turvaauku ka kasutatakse.

     Muuseas, tänan vastuste eest. :-)

  • Tänan vastuse eest. :-)

   Ma selle demokraatia peale väga ei rõhuks, sest demokraatia korral saavad isegi minust lollimad oma enamusega minust üle sõita. Mis puutub juttu, et õige demokraatia korral on vähemuste “õigused” garanteeritud, siis see väide sisaldab vastuolu, sest kui enamus moodustab tugevaima osapoole, siis pole enam ühtegi osapoolt, kes tolle vähemuse “õigusi” kehtestaks. Pigem võiks toimida korduvalt mainitud variant, kus kõik indiviidid on võrdsed ja enamusel puudub jõuline üleolek vähemuse üle. Anarhism ei ole üldsegi nii kole kui seda tihtilugu ehk omale ette kujutatakse. Pealegi, olukorda, kus Politsei üldse ei toimi, on Eestis juba nähtud ja see pättide jaoks hästi ei lõppenud.

   Evolutsiooni-teooriaid on erinevaid. Darwin’i korral üksik-isendid võistlevad omavahel ja tugevaimad jäävad tõenäosuslikult peale või vähemalt suudavad nii palju paljuneda, et üksik-isikute surmasaamine, näiteks putukate ära-söömine lindude poolt, ei ole nii suur kahju, et liik kui tervik välja sureks. Teine evolutsiooni-teooria variant on gruppide vaheline konkurents, mis inimeste korral väljendub sõdades, kus grupi moodustavad erinevate rollide ja oskuste, tugevuste/nõrkustega inimesed. Kolmas evolutsiooni-teooria variant on sarnastest indiviididest moodustuvate gruppide vaheline konkurents, mis on sama, mis gruppide vaheline võistlus, kuid grupid moodustuvad sarnastest indiviididest, umbes nagu kalaparved ja linnuparved. Tarkvara-arendaja pilgu läbi saab veel lisada, et evolutsiooni-teooriate vahel leidub samuti konkurents, et milline evolutsiooniteooria tegelikult eksisteerivat pilti, olukorda, kõige rohkem mõjutab. Linnu-parved ju eksisteerivad, linnuparve siseselt eksisteerib kindlasti ka indiviidide vaheline konkurents ja eri liikide sümbioosi näol eksisteerib ka erinevatest isenditest moodustuvate gruppide vaheline konkurents.

Kommenteerimine on suletud