Apple iOS9 häkitud ja 1 mil. vaevatasu välja makstud

IOS-hack Apple iOS häkkimine pole just kõige lihtsam ülesanne. Zerodium nimeline turvafirma teatas, et maksab 1 mill USD neile, kes suudavad välja mõelda ja edukalt demonstreerida meetodit, kuidas häkkida eemalt sisse Apple iOS 9’aga telefoni või tahvelarvutisse ning installida sinna suvalist tarkvara koos kõikide vajalike õigustega. 1 million võitja on väidetavalt selgunud ehk iOS 9 on häkkitud.

Meelitades sind külastama vastavat veebilehte, käivitatakse su läikivas ja Apple logoga telefonis nn “jailbreak”, millele järgneb ründajatele sobiva tarkvara installeerimine ja seega sinu Apple iOS9 telefoni täielik kontroll.

Zerodium väidab, et nende klientide hulka kuuluvad sellist tehnoloogiat vajavad riiklikud organisatsioonid ning militaar- ja finantstaustaga rahvusvahelised suurkorporatsioonid.

Zerodium asutaja, Chaouki Bekrar teatas, et nad ei kavatse avalikustada infi, mis aitaks Apple probleemi lahendada.

Endast üliheal arvamusel Apple pole siini korraliku “leia viga, saad tasu” prgrammi käivitanud sest nende insenerid on väidetavalt parimad. Tundub, et Apple ülbus ning lausa haiglaseks muutunud eneseimetlus maksab lõpuks valuslat kätte. Kannatajaks oled aga loomulikult sina – Apple klient.

Wired kirjutab: Hackers Claim Million-Dollar Bounty for iOS Zero Day Attack

2 arvamust “Apple iOS9 häkitud ja 1 mil. vaevatasu välja makstud” kohta

Kommenteerimine on suletud