Anonymous Kaukaasia ründas Venemaa riigiametite veebisaite

Anonymous CaucasusDoc kirjutab, et maailmas, kus isegi hallil on väidetavalt viiskümmend erinevat varjundit, on raske aru saada, kas või mis on provokatsioon või kellele see parasjagu kasulik on. Siiski saab tõdeda, et hulk Venemaa saite on sattunud küberrünnakute alla teenusetõkkerünnakute läbi.  Vladimir Vladimirovitš Putini tutvustusleht ja ka keskpanga veebisait olid mitu tundi kättesaamatud. Kremli pressiesindajate sõnul olla Anonymous Caucasus ehk “Kaukaasia Emiraadi elektrooniline armee” selle tegevuse taga ning sellele saabuvat ka kiire jätk. Kommentaar lõustiku lehelt väljendab kujundlikul teel viha idanaabrite võimuesindajate ja ka rahvuse vastu. Võimalik, et rünnak on seotud ka hiljutise meedia suukorvistamisega – ametliku tsensuurikanali Roskomnadzor esindajad käskisid teenusepakkujatel sulgeda ligipääsu mitmetele teisitimõtlejate hääletoruks olnud saitidele.

Üks arvamus “Anonymous Kaukaasia ründas Venemaa riigiametite veebisaite” kohta

  1. Kui siin ennist oli juttu, et ega minut.ee lisamine lisaks tava-võrgule ka TOR’i võrku ole liiga ekstreemne, siis antud artikkel illustreerib, et varuplaanina pole see sugugi paha.

    Kui inimesed TOR-võrgu URL’i kasutusse võtavad ajal, mil tava-võrk veel toimib, siis pole vaja tava-võrgu kinni-keeramise ajal paanitseda, et kuidas kähku TOR-võrk püsti saada ja kuidas oma lugejatele levitada TOR-võrgu URL ilma, et inimesed DNS-ründe ohvrite sarnaselt hoopis super-mafiate poolt minut.ee TOR-võrgu URL’i pähe levitatavat URL’i kasutama hakkavad.

    Nälja vastu kogutakse toitu ikka külluse ajal, sõja ajaks valmistutakse rahu ajal, üleujutuse vastu kuival ajal, jne. Mitte vastupidi.

Kommenteerimine on suletud