AJAMASIN: Patrick J. Buchanan / Mida me plaanime Ukrainas?

Pat-Buchananmauri kirjutas, 1940’ndatel, kui stalinistid vallutasid Tshehhoslovakkiat, vedasid endised OSS agendid kottide kaupa raha Itaaliasse ja Prantsusmaale, et tagada kommunistide lüüasaamist rahvuslikel valimistel.
1950’ndatel saavutas CIA palgatud rahvamassi abil ameerikavastase rezhiimi kukutamise Iraanis ja Arbenzi valitsuse langemise Guatemaalas. 1980’ndatele peale seda kui Solidarnost oli kindral Jaruzelski poolt purustatud aitas Ronald Reagan salaja Poola vastupanu. Paljud meist kiitsid need külma sõja aegsed meetodid heaks kuna uskusid, et eesmärgid – kaitsta lääne julgeolekut ja vabaduse säilimist – õigustasid neid.
Aga kui tuli päevavalgele, et Lõuna Aafrika manööverdas, et osta Washington Star 1980’ndatel, siis kostis seakisa. Kuidas nad julgevad rikkuda Ameerika meediat! Kui Hiina jäi 1990’ndatel vahele Clintoni kampaania salajase rahastamisega olime me täis õiglast raevu. Arvestades nende ajalooliste tõsiasjadega tõstatuvad mitmed küsimused…
Kas me kasutame täna eilseid Külma Sõja taktikaid? Kas me oleme süüdi sarnases jõhkras siseasjadesse sekkumises Ukraina puhul, üritades nende valimisi mõjutada, mida me ise peaksime marruajavaks ja kuritegelikuks kui seda tehtaks meile?
Kõlab nagu värske lugu? Tegelikult ilmus see 10 aastat tagasi.