4 arvamust “1997. aasta Nobeli preemia laureaadist 2009. aasta USA energiaminister väidab 2015. aastal, et Eesti on naftarikas piirkond” kohta

 1. Aga siis on ju siililegi selge, miks massimõrvarist Obama USA väed siia saatis ja Washington’i käpiknukk neid siia nii pikisilmi ootas.
  Kas varsti hakatakse neid talusi õhku laskma, mis ei müü oma maad klaashelmeste eest jänkistani käsilastele?

  • Tont seda teab. Mis on aga kindel, on see, et kui internetis USA välispoliitika-alast mõtlemis-teenust pakkuvate asutuste (“think-tank“) konverentse ja ettekandeid vaadata, mis on täiesti avalikult YouTube’s üleval, siis näib olevat üks kindel alatoon, et mis paganama pärast peavad ameeriklased kinni maksma eurooplaste kaitsekulusid vene karu ja kõige muu suunal, et las need loodritest eurooplased maksavad parem ise oma arveid ja hakkavad ise USA super-mafia asemel oma turvaküsimustega tegelema ning et see on juba lausa piinlik olukord, et kogu Euroopa Liidu peale puudub piisav sõjaline võimekus, et mingit enam-vähem relvitut Liibüat maa-tasa pommitada. Mina eestlasena mõtlen samuti, et kui reformarid valgekraelised pätid ei oleks, siis oleks neil paganama piinlik, et nii suurte rahade eest, mida nad eestlastelt ära röövivad, peenemalt öeldes, maksustavad, ei tule nad toime adekvaatse relvastuse arenduse organiseerimisega ning peavad nagu puudlid kuskil Washingtonis sitsima. Kui mõelda, et Andrus Ansip ja muu valgekraeliste, juriidiliselt korrektsete, pättide kamp on ju enam-vähem kõik väga edevad inimesed, siis ma ei usu, et Washingtonis ning Brüsselis lömitamine neile meeldiv tegevus on, aga nagu näha, ei Ansipist keemik, tähefüüsikust Ergma, ülikooli-ex-rektorist füüsik Aaviksoo ole keegi selle peale tulnud, et tehnoloogia areng on nii palju edasi liikunud, et bioloogia ja ravimiarendus taandub peamiselt ära matemaatikale ja tarkvara-arendusele ning füüsika, sealhulgas teoreetiline tuumafüüsika, on samuti suuresti tarkvara-arenduse teema ning arvutid ju nii palju ei maksa, piisab vaid, kui huvilistel, näiteks entusiasmi täis tudengitel, elamis-kulud ja kontor ilusti kinni maksta.

   Idee, et üliõpilased võiks ülikooli diplomitöö raames tegelda oma enda firma baastehnoloogia arendusega, saades seda teha ilma igasuguste EAS’i “innovatsiooni-osakute” ja muu mõttetu raha-põletamiseta, otse ülikoolis, ise laboris tegutsedes, otse proffide juhendamisel, on praegusele poliitikute kambale lihtsalt intellektuaalselt üle mõistuse käiv, sõltumata nende valgekraelisest, juriidiliselt korrektsest, retsidivismist. Mõelda vaid, ühe ja sama raha eest saaks nii tudengite “stipendiumi”, äri-alustamis-investeeringu olulise osa, ülikooli laborite ja teadusprojektide rahastuse. 3 kärbest enam-vähem ühe ja sama raha eest ja seda isegi ilma, et parteikontorist tuleks kedagi lahti lasta. Aga ei, juriidiliselt korrektsetel pättidel on vaja tudengid panna suvel oma diplomitööga tegelemise asemel kuhugi kelneriks, mitte-erialasele odavale tööle, “praktikale”. Täielik nöökimine kombineeritult idiotismiga. Ja siis pärast hakatakse veel kuskil meedias käiama, et on vaja noori ärgitada rohkem äriga tegelema, rohkem maailma-tasemel tehnoloogia-ettevõtteid “on vaja” (jutumärgid seoses sellega, et profipoliitikutel neid ilmselgelt vaja ei lähe), jne.

   Aga tegelikult on minu 2015_04_24 päeva mõte hoopis see, et kaabakate kaabakluses süüdistamine on samaväärne kirumisega, et päike paistab, vihma sajab, maa käib ümber päikese. Pigem tasub mõelda, et kas UV-filtriga kreem on hangitud, vihmavari kaasa võetud, erinevate aasta-aegadega arvestatud.

   Ah jaa, ma ei mäleta, kas ma seda siia just kirjutasin, ma ei hakka oma praegust kommentaari üle lugema, aga mulle tõsiselt meeldib konverentsivideo pealkirjaga NSC 2014 Panel 1: Grand Strategy and the Rise of China, eriti sealne Kay-nimelise esineja jutt. Osalesin kunagi Tartus ühel temaga väga sarnase inimese, ameeriklase, filosoofia-seminaril, mis käsitles amerikanismi. Tõsiselt huvitav ja hariv oli. :-)

   Tänan lugemast. :-)

   • Ameeriklased ei maksa midagi kinni välja arvatud oma enese firmade arendustegevus ja toetused.

    Meie üliõpilastel on õppelaenudegi tagasimaksmisega piisavalt probleeme, mis ‘baastehnoloogiate arendamisest’ te siin räägite.

    Eestis ei suudeta tegeleda isegi tehnoloogilise arendustegevusega, baastehnoloogiatest rääkimata. Meie arendustegevus on rakendused, ei midagi muud. Seda ikka teate mitu esimese kursuse üliõpilast näiteks füüsikat hetkel Tartu Ülikoolis õpib?

 2. Eesti nafta istub kivisüsi ja graniidi sees ja praegult on suurriikide pumpadel odavam olla ookeanis või kõrbes.

  Mul meeldib Miki Hiir ja Walt Disney ja seetõttu ei teie poliitikast midagi kuulda.

Kommenteerimine on suletud